Yasmine Hammamet, Tunisko

Yasmine Hammamet, česky jasmínový Hammamet, je nové, v podstatě uměle vybudované letovisko v blízkosti původního letoviska a starého města Hammamet. Leží ve středním Tunisu u Středozemního moře na severním okraji tzv. Hammametského zálivu. Tento záliv, který tu moře s pevninou dohromady vytváří, je z hlediska letních dovolených vůbec nejčastěji navštěvovaná část tuniského pobřeží. Podobně jako TureckoTureckou Riviéru, tak Tunisko má Hammametská záliv.

Letovisko Yasmine Hammamet bylo vybudováno ze dvou důvodů. Prvně byla snaha rozšířit ubytovací kapacitu a za druhé Tunisané chtěli rovněž nabídnout velice kvalitní a místy až luxusní rekreační oblast. Ta v Tunisku totiž chyběla. K tomu účelu se nabízelo pobřeží 5 kilometrů jihozápadně od města Hammamet do té doby nikým neosídlené a oplývajícím širokými a dlouhými písečnými plážemi.

Jasmínový Hammamet – symbol pro tuniskou kvalitu

Jasmínový Hammamet krom pláží láká na kvalitní ubytování. Hotelové služby jsou na úrovni těch poskytovaných ve vyhlášeném resortu Belek v Turecku byla snaha vybudovat hotely tak, aby šly ruku v ruce s typickým rázem tuniské architektury. Nakonec vznikly několika patrové stavby kombinující původní tuniské prvky s těmi moderními. Hotely vzhled pobřeží nijak nenarušují. Jsou uspořádány podél písečných plážích ve zhruba čtyři kilometry dlouhém pruhu. Většina hotelů je položena hned vedle pláží.

V Yasmine Hammamet se můžete ubytovat ve 4 a 5 hvězdičkových hotelích, např. v Azur Plaza, Medi Golf, Vinci Lella Baya, Prima Life Safa a mnoho dalších. Zde najdete jejich české recenze.

Na rozdíl od některých hotelů jinde v Tunisku tyto nabízejí kompletní paletu služeb včetně restaurací, fitness, saun a dokonce i obchodů. Není tak vůbec třeba, pokud nechcete, opouštět areál hotelu. Každý hotel disponuje velkým bazénem, ten je zpravidla zasazen uprostřed zavlažovaných parků a zahrad.

Krom luxusní kategorie hotelů v Yasmine Hammamet najdete pobřežní promenádu, po které dojdete až k místnímu přístavu. Přístav, který v sousedním Hammametu chybí, dokonale dotváří dovolenkovou atmosféru. V přístavu kotví i velice luxusní yachty místních zbohatlíků. Kromě přístavu si zde můžete prohlédnout novodobou „medinu“, takové uměle vybudované centrum s kavárnami, obchody a restauracemi.

Omrzí-li vás koupání ve slaném moři nebo Vám snad nebude stačit velikost hotelového bazénu, přímo v Yasmine Hammamet je velký zápavní a vodní park v jednom. Jmenuje se Cartahge Land, pro zajímavost přikládám odkaz, na kterém najdete i aktuální ceník. (ceny v tuniských dinárech)

Doprava do Yasmine Hammamet

Nový Hammamet je relativně dobře dostupné středisko. Sice ne tak dobře jako města Gammarth a Tabarka nebo dovolená v Monastiru, které mají své letiště za humny, ale doba trvání jízdy busem z letiště 60 minut je akceptovatelná. Pojedete-li na dovolenou do Yasmine Hammamet, přistanete na mezinárodním a vůbec hlavním tuniském letišti u Tunisu, na letišti Tunis – Kartago. To je od obou hammametských letovisek 81 kilometrů daleko.

Yasmine Hammamet – pláže

Ne náhodou jsou pláže v Yasmine Hammamet jedny z nejhezčích v celém Tunisku. Však i na základě pláží byla lokalita vybrána. Je zde v podstatě jedna dlouhá, ale opravdu velice dlouhá písečná pláž, která lemuje Hammametský záliv od severu k jihu. Pláž začíná u letoviska Hammamet, od něho pokračuje 5 kilometrů k letovisku Yasmine Hammamet, ve kterém je přerušena jednak v létě vyschlým vádím (jde tedy velice snadno překonat) a místním přístavem (ten musíte obejít). Za přístavem pláž pokračuje, nejdříve drží svoji velikou šířku (80 metrů), aby se kus za letoviskem mohla začít zužovat. Pláž vede bez jakéhokoliv přerušení až do letoviska Port El-Kantaoui.

Pláž je moc hezká. Je písečná a má, jak to v Tunisku bývá, pozvolný vstup do moře. Přímo na pláži jsou k dispozici lehátka spolu se slunečníky. Ty v rámci dovolené v Yasmine Hammametu budete mít zdarma, většinou totiž patří přímo konkrétním hotelům, které je v rámci svých služeb bezplatně nabízejí svým hostům.

Yasmine Hammamet počasí

Detailně o počasí v letovisku Yasmine Hammamet na této stránce: Yasmine Hammamet, Tunisko, počasí. Stručně asi takto: v létě je tu teplo, hlavně v hlavní letní sezóně: červen, červenec, srpen a září. Ovšem jezdí se sem i v měsících květen a říjen. Teplotně je severní Tunisko blízké Řecku (viz. počasí v Řecku). Teplota vzduchu v létě zde standardně dosahuje 37°C, zatímco teplota moře dosahuje 26°C.

[forecast location=“Hammamet“ caption=“Týdenní předpověď počasí pro Yasmine Hammamet, Tunisko“ measurement=’C‘ todaylabel=“Počasí dnes“ datelabel=“date(‚d.m.‘)“ highlow='<span style=“color:red;“>%%high%%°</span>/<span style=“color:blue;“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]

Yasmine Hammamet – dovolená a zájezdy

V tomto případě se mohu zaručit, že koupí zájezdu do Yasmine Hammamet rozhodně neprohloupíte. Dovolenou si zde užije zejména ten, kdo žádá především dokonalé zázemí hotelu a pěkné pláže. Na druhou stranu turistům dychtícím po poznání typického tuniského života a po památkách přímo Yasmine Hammamet nemá moc, co nabídnout. Prohlédněte si zájezdy s nejvyššími poměry kvality a ceny a zkontrolujte dostupnost těch nejlevnějších termínů – ZDE.

Ačkoliv patří letovisko k těm lepším, zájezdy se dají sehnat cenově výhodně, doporučuji si počkat na last minute zájezdy do Yasmine Hammamet, případně prohlédnout aktuální nabídku všech last momentů do Tuniska na Tunisko last minute.

Yasmine Hammamet – tipy na výlety

Dovolená v Yasmine Hammamet nemá krom akvaparku, co nabídnout. Stačí ale vyrazit jen kousek za letovisko, zde uvádím pár tipů na výlety, kterými se můžete, ale nemusíte inspirovat…

1) Návštěva letoviska Hammamet, kam lze dojít dokonce pěšky po pláži, 5 km, zde si prohlédněte romantickou medinu
2) Výlet do Karthága, 85 kilometrů daleko
3) Výlet do nedalekého města El Jem, kde, ačkoliv to mnozí nevědí, je veliké koloseum
4) Výlet do města a letoviska Sousse (80 km), opět hezká a typická medina

Jaké je v Tunisku právě počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/20°
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/19°
Skorojasno - počasí v Tunisku, Monastir
Skorojasno
29°/21°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Tunisko zachyceno objektivem
Dovolená Djerba Mahdia
pláž Monastir Tunisko Tunisko na pláži
Velboudi na Djerbě Yasmine Hammamet
Dovolená a Last minute zájezdy
Riadh Palms 11 490 Kč Dovolená Sousse Tunisko Sousse, All incl., Last minute, hodnocení 86 % Volné termíny > Royal Thalassa 9 630 Kč Zájezdy Monastir Tunisko Monastir, 8 dní, All inclusive, TOP nabídka Detail zájezdu > Hotel Golden Beach 8 557 Kč Dovolená Monastir Tunisko Monastir, Last minute 2020, přímo u pláže Detail zájezdu > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 23:38
Zavřít  X Zavřít toto okno