Počasí Nabeul

Dovolená v Nabeul je sice méně profláklá, nicméně ji doprovází po celou dobu dlouhého tuniského léta slunečné a teplé počasí. Počasí v Nabeul vychází na jedničku. Proč? je to teplo, ale na druhou stranu nepanují tak velká vedra, Nabeul je totiž přeci jenom položen severněji než ostatní tuniská letoviska.

Stručně na ukázku charakteristika počasí na konci léta: teplota vzduchu v září přes den činí 29°C, v noci 21°C a teplota moře v tu samou dobu kulminuje na 26°C a dosahuje tak svých celoročních maxim.

Vzhledem k spíše podprůměrné turistické vyhledávanosti lze do letoviska Nabeul, respektive Naebul, najít kvalitní a při tom cenově atraktivní zájezdy na prakticky libovolný termín. Například tento zájezd za 8 787 Kč:

Nabeul: Hotel Kheops, 8 dní, all inclusive za 8 787 Kč

Podnebí a počasí v letovisku Nabeul

Jak jsem řekl, Nabeul je dost na severu, počasí je tu proto podobné jako v Tabarce (viz. počasí Tabarka), Gammarth (viz. počasí Gammarth) nebo v prakticky sousedním Hammametu (viz. počasí v Hammamet).

Počasí tu ovlivňuje středomořské klima, které je jen občas doplňováno kontinentálním africkým klimatem. Co to znamená? Že léta tu jsou suchá a celkem horká, teploty viz. níže, a zimy tu jsou mírné, teplota se udržuje v rozmezí od 10 do 15 stupňů.

Nejteplejším měsícem v Nabeul je vždy srpen, kdy teplota vzduchu odpoledne standardně stoupá k 32°C, zatímco v noci neklesá pod 23°C. Teploty nejsou v průběhu celého měsíce zcela identické, existují výkyvy, ve kterých teploměr ukáže i 41°C. Tyto horka jsou způsobovány vzduchem , který sem přichází ze Sahary.

Teplé je celé léto, od června až do září tu člověk má téměř stoprocentní záruku slunečných dnů bez dešťů. Průměrné odpolední teploty vzduchu v jednotlivých měsících: červen (28°C), červenec (31°C), září (29°C).

Na slunění je v Nabeul vhodný ještě říjen, hlavně jeho první polovina, kdy je teplota vzduchu 27°C.

Počasí tu není tak horké jako to, které nabízí v Egypt, spíš bych o přirovnal k počasí v jižním Turecku.

Teplota moře Nabeul

Obecné informace o teplotě moře v Tunisku najdete na stránce Teplota moře v Tunisku.

Nabeul omývá tzv. hammametský záliv, který je při po pobřeží dost mělký, pozvolně se svažující mořské dno a teplé letní počasí, hlavní faktory, které způsobují to, že voda v srpnu a v září má vysokých 26°C.

Teplota moře v ostatních koupacích měsících: květen (19°C), červen (21°C), červenec (24°C), říjen(23°C).

Pozn. Údaje jsou orientační, i toto jsou průměry, které se nutně nemusí shodovat s aktuálním stavem. Aktuální hodnoty naleznete na výše uvedené stránce o teplotě vody v celém Tunisku obecně.

Předpověď počasí Nabeul

Teplotní průměry a obecná charakteristika letního počasí v Nabeul je jedna věc, druhá je ale aktuální předpověď, která je pro turisty mířící do Nabeul třeba v rámci last minute zájezdu do Tuniska mnohem více vypovídající.

Předpověď počasí pro Nabeul na 6 dní vypadá následovně:

[forecast location="Nabeul, Tunisia" caption="Předpověď počasí Nabeul, Tunisko" measurement='C' todaylabel="Počasí dnes" datelabel="date('d.m.')" highlow='<span style="color:red;">%%high%%°</span>/<span style="color:blue;">%%low%%°</span>' numdays="6" iconset="Incredible" cache="true" width="100%"]

Pozn.: červená hodnota vyjadřuje nejvyšší teplotu přes den, modrá hodnota vyjadřuje teplotu vzduchu v noci.

Počasí – měsíční průměry

Nejlépe charakter počasí v Nabeul deklaruje tabulka udávající význačná průměrná teplotní minima a maxima v jednotlivých měsících. Do tabulky, která, zdůrazňuji, udává teplotní průměry vycházející z dlouhodobých měření, jsem zakreslil měsíce vedlejší turistické sezóny (květen a říjen) a měsíce hlavní turistické sezóny (červen, červenec, srpen a září).

  Maximální denní teplota (°C) Minimální teplota (°C) Teplota moře (°C) Sluneční svit denně (v hod)
Leden 15 8 15 5,5
Únor 16 9 15 6,2
Březen 18 10 17 7,8
Duben 21 13 18 8,5
Květen 24 16 19 9,8
Červen 28 20 21 11,4
Červenec 31 22 24 12,7
Srpen 32 23 26 11,0
Září 29 21 26 9,6
Říjen 26 18 23 7,6
Listopad 21 14 20 6,7
Prosinec 18 10 17 5,6
Jaké je v Tunisku právě počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/20°
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/19°
Skorojasno - počasí v Tunisku, Monastir
Skorojasno
29°/21°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Tunisko zachyceno objektivem
Dovolená Djerba Mahdia
pláž Monastir Tunisko Tunisko na pláži
Velboudi na Djerbě Yasmine Hammamet
Dovolená a Last minute zájezdy
Riadh Palms 11 490 Kč Dovolená Sousse Tunisko Sousse, All incl., Last minute, hodnocení 86 % Volné termíny > Royal Thalassa 9 630 Kč Zájezdy Monastir Tunisko Monastir, 8 dní, All inclusive, TOP nabídka Detail zájezdu > Hotel Golden Beach 8 557 Kč Dovolená Monastir Tunisko Monastir, Last minute 2020, přímo u pláže Detail zájezdu > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 23:38
Zavřít  X Zavřít toto okno