Bizerte, Tunisko

Bizerte (Banzart, anglicky Bizerta a italsky Biserta) je nejsevernější tuniské město a letovisko. Leží dokonce severněji než letovisko Tabarka. Bizerte je spíš město než letovisko v pravém slova smyslu, hotely tu samozřejmě jsou a české cestovky sem zájezdy nabízí, ale zdaleka ne v takové míře jako do jiných tuniských oblastí. Bizerta turisty láká jednak na pěkný přístav, ale především na dlouhé písečné pláže.

Město a letovisko Bizerte

Nejenže Bizerte představuje nejsevernější tuniské letovisko, je to zároveň nejsevernější město na celém africkém kontinentu. O Bizerte se předpokládá, že to je nejstarší tuniské město, bylo založeno Féničany okolo roku 1 000 př.n.l. A protože má geograficky velmi blízko k Evropě (italské ostrovy Sardinie a Sicílie jsou odsud vzdušnou čarou vzdálené cca 200 kilometrů), tak je tu vliv evropské kultury znát na každém kroku. Je to nejevropštější město v Tunisku.

Přístav a okolí

V Bizerte je pěkný starý přístav Port Vieux. Tady velké lodě nejsou, spíš malé pestrobarevné rybářské člunky. Hned u přístavu jsou dvě významné stavby, jednak Kasbah u vjezdu do přístavu, pak také pevnost Fort el Hani. Ta je zase na druhé straně přístavu, obě stavby ochraňovaly přístav před nepřáteli.

Další zajímavé budovy v Bizerte: španělská pevnost Fort d‘ Espagne a velká mešita.

U Bizerte je velké Bizertské jezero. To bylo původně sladkovodní, nicméně díky jeho blízkosti k moři bylo už dávno propojeno s mořem umělým kanálem. Část kanálu, který jezero s mořem propojuje dnes představuje přístav. Bizerte bylo vždy důležitým přístavem, a pokud se o město válčilo, šlo v prvé řadě o přístav. Kotviště ukryté v kanálu a v jezeře před mořským příbojem mělo vždy strategický význam. Nad kanálem je padací most, který oba městské břehy spojuje.

Kromě Bizerteského jezera je o kus dál ještě jezero Ichkeul (Ichkeul Lake). U něho je velký národní park Ichkeul National Park, který představuje v podstatě takovou velkou ptačí rezervaci.

Bizerte – pláže

Pláží je v okolí hodně. Tou nejvýznamnější je pláž Corniche na sever od starého přístavu. Corniche je dlouhá písečná pláž, u které jsou hotely, třeba stejnojmenný hotel Corniche, do kterého české cestovky nabízejí zájezdy (přečtěte si české recenze).

Menší pláže jsou na jihovýchod od města. Na pláže je nejbohatší pusté severní tuniské pobřeží, dlouhé písečné pláže, na kterých nepotkáte živou duši. Problém je se tam k nim dostat.

Bizerte počasí

Místní počasí je hodně podobné počasí v Tabarce. Je mírnější, než jinde v Tunisku. Oblast dostává víc vláhy hlavně v zimních měsísích. V létě (červen, červenec, srpen, září a říjen) teplota vzduchu v odpoledních maximech 34°C, teplota moře 24°C.

Více informací: počasí v Tunisku, teplota moře v Tunisku

[forecast location=“Bizerte“ caption=“Týdenní předpověď počasí pro Bizerte, Tunisko“ measurement=’C‘ todaylabel=“Počasí dnes“ datelabel=“date(‚d.m.‘)“ highlow='<span style=“color:red;“>%%high%%°</span>/<span style=“color:blue;“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]

Bizerte – dovolená a zájezdy

Dovolená v Bizerte je ok. Sám nemohu soudit, jen jsem Bizertu krátce navštívil. Proto Vám doporučuji se podívat na tento seznam zájezdů s vysokým poměrem kvality a ceny, a pokud si nevyberete, tak se podívat na jiná tuniská letoviska nebo na úplně jiné destinace…

Tipy na výlety

1) Kartágo

2) Vesnička Sidi Bou Said

 

Jaké je v Tunisku právě počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/20°
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/19°
Skorojasno - počasí v Tunisku, Monastir
Skorojasno
29°/21°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Tunisko zachyceno objektivem
Dovolená Djerba Mahdia
pláž Monastir Tunisko Tunisko na pláži
Velboudi na Djerbě Yasmine Hammamet
Dovolená a Last minute zájezdy
Riadh Palms 11 490 Kč Dovolená Sousse Tunisko Sousse, All incl., Last minute, hodnocení 86 % Volné termíny > Royal Thalassa 9 630 Kč Zájezdy Monastir Tunisko Monastir, 8 dní, All inclusive, TOP nabídka Detail zájezdu > Hotel Golden Beach 8 557 Kč Dovolená Monastir Tunisko Monastir, Last minute 2020, přímo u pláže Detail zájezdu > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 23:38
Zavřít  X Zavřít toto okno