Tabarka, Tunisko

Tabarka je velice oblíbené přímořské letovisko v severním Tunisku. Vyrazíte-li na dovolenou právě sem, jako v Tunisku se tady cítit moc nebudete. Celá oblast je svým charakterem daleko bližší některým řeckým ostrovům, včetně Thassosu, Kosu a Kefalonie. V Tabarce je prostředí daleko svěžejší, což pro mnohé je velká výhoda. Tabarka láká i na dlouhé písečné pláže, čisté moře, skvělou dostupnost z letišti a na všudypřítomný klid a pohodu.

V tuniském městě Tabarka, které najdeme na pobřeží Středozemního moře v blízkosti hranic s Alžírskem, žije všeho všudy 14 500 stálých obyvatel. Ačkoliv se především v letních měsících toto číslo zvyšuje, Tabarce nikdo neodpáře přívlastek klidného letoviska.

Tabarka je bez jakékoliv diskuze to nejatypičtější tuniské letovisko. Pro Tunisko jsou typické především dlouhé písečné pláže a relativně plochá, vyprahlá a ničím nezajímavá okolní krajina. Tabarka je jiná. Ano, i zde jsou pláže nádherné a popíši je níže. Krom pláží byste jen stěží hledali další společné rysy s typicky tuniskými letovisky ve středním a jižním Tunisu.

Srdce návštěvníků si Tabarka získává jak svým pobřežím, tak okolní krajinou. Hned za městem se totiž pevnina zvedá a kopce, ve kterých se dříve těžil mramor a ten se vyvážel do dnešní Itálie, dosahují výšky okolo 540 metrů. Sice nepůsobí tak mohutně jako vysoké pohoří Taurus u tureckého Kemeru, i tak atmosféru letoviska tato kopcovitá krajina příjemně dotváří.

Tabarka je jiná i díky svým klimatickým podmínkám. Letní teploty nejsou nesnesitelně vysoké jako v jižním Tunisku u Sahary, vane tu příjemný vánek od moře a oblast je často svlažována srážkami. V okolních horách pramení mnoho potoků a voda z nich se po několik málo kilometrech vlévá hned do moře.

Stručné dějiny Tabarky

Oblast byla původně osídlena Féničany, po kterých nad Tabarkou převzala kontrolu Římská říše. A právě v době Římanů zde byla objevena naleziště mramoru, a tak se Tabarka stala jednou z nejdůležitějších římských kolonií. Po pádu Římské říše se v Tabarce usadili piráti, kteří odsud podnikali loupežné výpravy po celém Středozemním moři. Důležitým obdobím byla pro Tabarku doba, kdy byla kontrolována Janovským státem. Janov je dnes město na severoitalském pobřeží a v raném novověku to byl silný středomořský hráč. V 16. století byla u dnešní dovolenkové Tabarky postavena mohutná pevnost. Hrad Genoese byl postaven na ostrově, který ležel pouhých 300 metrů od pobřeží.

Pevnost Genoese je dnes uměle spojena s pevninou, a tak byste ani neřekli, že původně byla na ostrově. Pevnost je dnes kontrolována tuniskou armádou, je to totiž strategický bod. I přesto je její část turistům zpřístupněna.

Hotely v letovisku Tabarka

Letovisko není veliké, i přesto je velice oblíbené, především pro dovolenkový klid, který zde ve městě i na plážích, panuje. Část hotelů se nachází přímo v městské zástavbě nedaleko místního přístavu. Další jsou vybudovány kolem pláže táhnoucí se od Tabarky na východ. Tyto hotely jsou luxusnější, leží hned vedle místní krásné písečné pláže. Každý disponuje bazénem a rezervovat můžete zájezd i se stravováním typu All Inclusive. Poblíž hotelů je vybudováno dokonce golfové hřiště. Pro milovníky golfu je tak Tabarka tou správnou volbou. Golf si v Tunisku zahrajete i u °CMonastiru nebo ve Skanes, v Turecku je svými golfovými resorty proslulá dovolená v Belek.

Potápění u Tabarky

Tabarka neokouzlí jen svými plážemi, ale nadchne také milovníky potápění. Ne všude je totiž pobřeží písčité a v moři tu jsou k vidění nádherné korály. Z hlediska možností potápění je Tabarka tím nejlepším tuniským letoviskem. Potápěčské služby zde nabízí například Mehira Diving Centre. Jak se můžete přesvědčit v jejich ceníku, potápění v Tabarce je ve srovnání s potápěním v Řecku nebo Chorvatsku, laciné. Za jeden ponor zaplatíte 32 LT (LT je zkratka pro tuniskou měnu) , resp. 18 €, za výlet s celkem 10 ponory (dva dny) dáte potom 136 €.

Tabarka – počasí

Poloha letoviska ve severním Tunisku je zárukou slunečného a teplého počasí po celé léto, duben a květen, to jsou měsíce, kdy sezóna začíná a teplota moře v Tunisku se začíná ohřívat na příjemných 19°C až 21°C. Červen, červenec, srpen a září jsou měsíce hlavní sezóny, kterou uzavírá říjen. Teplota vzduchu v letních denních maximech dosahuje i 40°C. Teplota moře tu v létě dosahuje 24°C, méně, než na mnohem jižněji položené Djerbě. Více informací o počasí v Tabarka.

[forecast location=“Tabarka, Tunisia“ caption=“Týdenní předpověď počasí pro Tabarka, Tunisko“ measurement=’C‘ todaylabel=“Počasí dnes“ datelabel=“date(‚d.m.‘)“ highlow='<span style=“color:red;“>%%high%%°</span>/<span style=“color:blue;“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]

Letiště Tabarka

Tabarka získává další plusové body k dobru i díky svém dobré dostupnosti. U Tabarky je totiž mezinárodní letiště Tabarka (Tabarka Airport). Zvolíte-li zájezd právě sem, transfer do hotelu bude velice krátký vzhledem k tomu, že letiště je od městečka vzdálené pouhých 9 kilometrů.

Pláže v Tabarce

Posledním a tím hlavním lákadlem jsou tabarské pláže. Ačkoliv tu je pobřeží velice různorodé, část je písečná, část má spíše skalnatější ráz, bude se vám zde líbit. Hlavní, dva a půl kilometru dlouhá pláž začíná u přístavu a vede směrem na západ. Právě u této široké a jemně písčité pláže leží výše popisované hotely. Pláž má pozvolný vstup do vody a mořskou hladinu zde celé dny pění malé vlnky (pokud tedy nefouká vítr). Pláž v Tabarce je ideální i pro rodiny s malými dětmi.

Tabarka – dovolená a zájezdy

Jedno z nejhezčích tuniských letovisek vůbec, které láká na své jemně písčité pláže, mohutnou pevnost, potápění, golf a možnost pěších výletů do kopcovitého okolí, se vám líbit bude. Osobně jsem v Tabarce nepozoroval nic, co by klidnou dovolenou u moře nějakým způsobem rušilo. Jeďte do tuniské Tabarky na last minute nebo se podívejte na aktuální nabídku zájezdů na serveru dovolena.cz.

Tabarka – tipy na výlety

1) Pevnost Genoese
2) Pobřeží za pevností, od Tabarky směrem na západ, kde jsou na písečných plážích k vidění mohutné, 25 metrů vysoké skalnaté jehly, které jsou důkazem toho, co tu síla moře po milióny let dokázala vytvořit
3) Pěší výlet do kopců ve vnitrozemí
4) Výlet na dlouhou a zcela opuštěnou pláž poblíž letiště, nutnost půjčit si silniční skútr nebo auto

Jaké je v Tunisku právě počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/20°
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/19°
Skorojasno - počasí v Tunisku, Monastir
Skorojasno
29°/21°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Tunisko zachyceno objektivem
Dovolená Djerba Mahdia
pláž Monastir Tunisko Tunisko na pláži
Velboudi na Djerbě Yasmine Hammamet
Dovolená a Last minute zájezdy
Riadh Palms 11 490 Kč Dovolená Sousse Tunisko Sousse, All incl., Last minute, hodnocení 86 % Volné termíny > Royal Thalassa 9 630 Kč Zájezdy Monastir Tunisko Monastir, 8 dní, All inclusive, TOP nabídka Detail zájezdu > Hotel Golden Beach 8 557 Kč Dovolená Monastir Tunisko Monastir, Last minute 2020, přímo u pláže Detail zájezdu > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 23:38
Zavřít  X Zavřít toto okno