Počasí Monastir

Počasí v letovisku Monastir zde letní dovolené přeje. Léto je teplé, teplota vzduchu ve stínu kolem 14. hodiny odpoledne stoupá k 34°C a je prakticky stále jasno. Záruka teplého počasí spolu s kombinací starých památek a písečnými plážemi, to jsou základní předpoklady proto, aby dovolená v Monastiru byla příjemným zážitkem.

Na základě počasí a jeho aktuální předpovědi by měl každý zvážit, jaký měsíc je pro návštěvu Monastiru pro něho nejlepší. Pokud jedete za památkami, volte krajní měsíce hlavní sezóny, jmenovitě květen, červen a říjen, na které se dají sehnat ty nejlevnější zájezdy. Například nabídka last minute zájezdů do Tuniska, v rámci které jsem s době psaní této stránky našel následující zájezd:

Podnebí a počasí v letovisku Monastir

Počasí v Monastiru podléhá středomořskému klimatu. Podnebí tu ovšem není úplně identické s tím, s čím se setkáme v Turecku (viz. počasí Turecko). Klima v Monastiru je sušší, v létě neprší vůbec, v zimě prší (hlavně prosinec a leden), ale zdaleka ne v takové míře jako v Tabarce nebo řecku a právě i Turecku. V létě tu počasí rovněž vykazuje větší extrémy.

Na návštěvu památek a na výlety po Tunisku do okolí Monastiru je ideální květen, červen, říjen a listopad. Teplotní maxima na začátku léta se pohybují od 24° do 27°C, na konci koupací sezóny potom od 25°C do 22°C.

Nejteplejší je přelom měsíců červenec a srpen, kdy teplota vzduchu standardně v odpoledních hodinách dosahuje k 32°C. Ovšem 32°C je nutné brát s rezervou, jednak se jedná o dlouhodobý průměr z denních teplotních maxim naměřených v daném období, počasí může být v letních měsících ale také výrazně ovlivněno nečekaným přílivem horkého vzduchu ze Sahary. Potom se teplota přes den snadno vyšplhá i k 41°C.

Na dovolenou je jednoznačně nejideálnější září, kdy teplota vzduchu přes den atakuje 30°C a kdy je nejteplejší moře, viz. sekce teplota moře níže.

Informace o počasí v dalších letoviscích okolo hammametského zálivu: počasí Hammamet, počasí Nabeul, počasí Sousse a počasí Mahdia

Teplota moře Monastir

Moře tu je podobně teplé jako u jižně položených řeckých ostrovů, třeba u Kréty a Rhodos (viz. počasí a teplota moře Kréta a počasí Rhodos). Nejteplejší je voda v na začátku září, kdy má 27°C.

Teplota moře v jednotlivých měsících koupací sezóny: květen (19°C), červen (22°C), červenec (24°C), srpen (26°C), září (27°C) a říjen (25°C).

Údaje jsou orientační a nutně se vždy nemusí shodovat s aktuální teplotou vody, doporučuji proto sledovat stránku Teplota moře v Tunisku, kde najdete aktuální teplotu moře jak pro Monastir, tak pro další významná tuniská letoviska.

Předpověď počasí Monastir, Tunisko

Informace o počasí by nebyly kompletní bez aktuální předpovědi počasí, která bude zajímat především ty z vás, kteří v horizontu několika dní do Monastiru na dovolenou odlétají. Zde uvádím automaticky aktualizovanou předpověď počasí pro Monastir na následujících šest dní.

[forecast location="Monastir, Tunisia" caption="Předpověď počasí Monastir, Tunisko" measurement='C' todaylabel="Počasí dnes" datelabel="date('d.m.')" highlow='<span style="color:red;">%%high%%°</span>/<span style="color:blue;">%%low%%°</span>' numdays="6" iconset="Incredible" cache="true" width="100%"]

Červená teplota = teplota vzduchu přes den, modrá teplota =  teplota vzduchu přes noc

Počasí – měsíční průměry

Zajímá-li Vás počasí v Monastiru i v jiných než ryze letních měsících, podívejte se do tabulky pod textem, která uvádí hodnoty pro maximální a minimální teplotu vzduchu, pro průměrnou teplotu moře a průměrnou délku slunečního svitu každý den. Hodnoty vycházejí z dlouhodobých pozorování a měření, nemusí proto přesně odpovídat skutečnému rázu počasí.

  Maximální denní teplota (°C) Minimální denní teplota (°C) Teplota moře (°C) Sluneční svit denně (v hod)
Leden 16 7 15 5,6
Únor 17 9 14 6,7
Březen 18 10 16 7,9
Duben 20 12 17 8,5
Květen 24 15 19 9,4
Červen 28 19 22 11,4
Červenec 32 21 24 12,5
Srpen 32 22 26 10,6
Září 29 21 27 9,0
Říjen 25 17 25 7,5
Listopad 21 12 20 6,0
Prosinec 17 9 17 4,9

Recenze počasí od těch, co Monastir navštívili

Máme celkem 5 recenzí týkajících se počasí v Monastiru. Přečtěte si zkušenosti těch, co Monastir již navštívili a zjistěte, proč lidé zdejším klimatickým podmínkám udělili průměrné hodnocení 4,4 z 5 možných hvězd.
avatar
Oldřich K. tam byl v říjnu
Počasí bylo skvělé (5).

Byli jsme zde v polovině října. Na tak pozdní termín super počasí, 31°C a celý týden slunečno.

55
avatar
Eva tam byla v září (16.9. až 23.9.)
Počasí bylo velmi dobré (4).

Přiletěli jsme v polovině září, přivítali nás bouřky, první dvy dny bylo chladněji, kolem 25°C, pak ale nádherně, jasno až do konce pobytu.

54
avatar
Tomáš Svoboda tam byl v září (15.9. až 28.9.)
Počasí bylo skvělé (5).

Trávili jsme v Monastiru 12 denní dovolenou. Bylo parádní teplo, 2x na začátku pobytu bouřky, jinak naprosto dokonalé.

55
avatar
Václav tam byl v červenci
Počasí bylo Dobré (3).

Až moc vedro, přes 36°C.

53
avatar
Jana tam byla v červnu
Počasí bylo skvělé (5).

Každý den jasno, odpoledne 32°C, paráda.

55

Byli jste v této destinaci?

Přidejte vaši vlastní recenzi a pomozte ostatním. Zveřejněte vaši osobní zkušenost se zdejším počasím.

Jaké je v Tunisku právě počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/20°
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/19°
Skorojasno - počasí v Tunisku, Monastir
Skorojasno
29°/21°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Tunisko zachyceno objektivem
Dovolená Djerba Mahdia
pláž Monastir Tunisko Tunisko na pláži
Velboudi na Djerbě Yasmine Hammamet
Dovolená a Last minute zájezdy
Riadh Palms 11 490 Kč Dovolená Sousse Tunisko Sousse, All incl., Last minute, hodnocení 86 % Volné termíny > Royal Thalassa 9 630 Kč Zájezdy Monastir Tunisko Monastir, 8 dní, All inclusive, TOP nabídka Detail zájezdu > Hotel Golden Beach 8 557 Kč Dovolená Monastir Tunisko Monastir, Last minute 2020, přímo u pláže Detail zájezdu > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 23:38
Zavřít  X Zavřít toto okno