Délka letu

Plánujete dovolenou v Tunisku, ale obáváte se nepřiměřeně dlouhého letu? Nebojte.

Tunisko je oblíbená středomořská destinace a protože leží v severní Africe, tak kde kdo snadno nabyde dojmu, že je relativně daleko. Zdání klame, Tunisko je totiž ve srovnání s dalšími vyhledávaný destinacemi ve Středomoří poměrně blízko, délka letu do Tuniska je tak přiměřená. V závislosti na Vaší destinaci let z ČR trvá cca 2 hodiny a 20 minut. Let je tak akorát dlouhý, abyste si cestu užili a zbytečně se nenudili.

Pokud už zájezd zarezervovaný máte anebo jen víte, kterou část Tuniska chcete navštívit, pak si najděte níže Vaše cílové letiště a zjistěte dobu letu konkrétněji

Jak dlouho trvá let do Tuniska?

Veškeré zde uvedené doby letu musí brát každý orientačně, délka letu je závislá především na aktuální povětrnostní situaci. Jednotlivé letové trasy se více či méně liší a letecká společnost (ať už je to Travel Service, Tunis Air nebo kterákoliv jiná) vždy trasu vybere dle toho, jak aktuálně fouká.

Co to znamená? Trasy jsou vybírány tak, aby byla délka letu (a spotřeba paliva) vždy co nejkratší, let však nemusí nutně být co nejkratší z hlediska vzdálenosti.

Létá se hlavně z Prahy

Do Tuniska se z ČR létá především z Prahy, výjimečně jsou provozovány i lety z Brna a z Ostravy. Doba všech letů je prakticky stejná a liší se max. o 10 minut.

Délka letu do Monastir

Doba letu z Prahy do Monastiru, na tuniské letiště Monastir Habib Bourguiba International Airport (MIR) činí 2 hodiny a 25 minut. Na monastirské letiště poletíte, pokud vás bude čekat právě dovolená v Monastiru nebo pojedete do přilehlých letovisek Mahdia, Skanes a Sousse.

Doba letu na Djerbu

Ostrov Djerba leží v jižní části země, proto je sem let o něco delší. Délka letu na letiště Djerba – ZarzisInternational Airport (DJE) je průměrně 2 hodiny a 45 minut. Letiště obsluhuje jednak dovolenkový ostrov Djerba a blízké pevninské letovisko Zarzis.

Tunis a Hammamet – délka letu

Letiště Tunis – Kartágo (TUN) je hlavním mezinárodním letištěm celého Tuniska. I sem v letní sezóně míří část charterových letů. Počítejte s dobou letu cca 2 hodiny 15 minut. Prakticky stejně dlouho trvá let i na letiště Enfidha (Enfidha – Hammamet International Airport – NBE). To se nachází nejblíže vyhlášené oblasti Hammamet a Nabeul. Budete-li mířit na dovolenou do Hammametu nebo jeho okolí, tak není pravidlem, že přistanete právě v Enfidha. V závislosti na cestovce můžete letě právě do nedalekého Tunisu.

Doba letu do Tabarky

Tabarka je severotuniské letovisko, let sem trvá 2 hodiny a 10 minut.

Srovnejte, jak dlouho poletíte do Tuniska a jak dlouho do Turecka…

Na závěr ještě doplním, že Řecko spolu s řeckými ostrovy je z hlediska délky stejně daleko jako Tunisko.

Jaké je v Tunisku právě počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/20°
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/19°
Skorojasno - počasí v Tunisku, Monastir
Skorojasno
29°/21°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Tunisko zachyceno objektivem
Dovolená Djerba Mahdia
pláž Monastir Tunisko Tunisko na pláži
Velboudi na Djerbě Yasmine Hammamet
Dovolená a Last minute zájezdy
Riadh Palms 11 490 Kč Dovolená Sousse Tunisko Sousse, All incl., Last minute, hodnocení 86 % Volné termíny > Royal Thalassa 9 630 Kč Zájezdy Monastir Tunisko Monastir, 8 dní, All inclusive, TOP nabídka Detail zájezdu > Hotel Golden Beach 8 557 Kč Dovolená Monastir Tunisko Monastir, Last minute 2020, přímo u pláže Detail zájezdu > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 23:38
Zavřít  X Zavřít toto okno