Port El Kantaoui, Tunisko

Port El Kantaoui je letovisko jako málo které další. Stejně jako Yasmine Hammamet (tedy nový Hammamet), který odsud leží asi 65 kilometrů po pobřeží směrem na sever, i Port El Kantaoui bylo vybudováno uměle. Proto tu člověk nenarazí na žádné staré budovy ani žádné pevnosti, není tu opevněná stará medina (tj. staré centrum města, které nechybí v letoviscích Hammamet, Sousse, Monastir ani v Mahdia), přímo v letovisku nejsou památky. I tak se mi Port El Kantaoui ale hodně líbilo, prostředí je čisté, je tu hodně parků a upravených promenád. Pokud vysloveně vaši dovolenou u moře nemusíte prokládat prohlídkou památek, pak je dovolená v Port El Kantaoui pěkná a nejde jí moc co vytknout.

Kde Port El Kantaoui leží?

I Port El Kantaoui, tak jako většina tuniských letovisek, leží u hammametského zálivu. Je ve středním Tunisku a pro představu to je zhruba ve stejné zeměpisné šířce jako řecký ostrov Kréta nebo letoviska v jižním Turecku, třeba Side nebo Alanya.

Vzdálenosti k tuniským městům: Hammamet (84 kilometrů na sever), Tunis (140 kilometrů na sever), Sousse (5 kilometrů na jih), Monastir (25 kilometrů na jihovýchod).

V Port El Kantaoui člověk typický tuniský život rozhodně nenajde. Soudím, že tady ani moc domorodých Tunisanů žít nebude, tím pádem tu nejezdí ani moc aut. Je to totiž především rekreační oblast uzpůsobená potřebám evropských turistů.

Letovisko bylo vybudováno v 70. letech minulého století, architekti si evidentně inspirovali v malebné vesničce Sidi Bou Said u letoviska Gammarth. Stavby tu jsou nízké, žádné paneláky, většinou mají dvě patra a dost. Skrz letovisko prochází hodně pěších promenád, je tu parků a fontán, které hlavně v létě suchý vzduch příjemně osvěžují.

Tunisané nezapomněli ani na přístav, kolem něhož samozřejmě taky promenáda vede.

Málem bych zapomněl zmínit, že je Port El Kantaoui je letovisko ideální na golf. Přímo v letovisku kousek od přístavu je totiž velké PGA golfové hřiště. Hřiště Golf International Port El Kantaoui leží hned u hotelů Marhaba Palace a Riu Green Park.

Doprava do Port El Kantauoi

Výhodou Port El Kantaoui je jeho dobrá dostupnost, mezinárodní letiště v Monastiru odsud leží asi 20 kilometrů směrem na jihovýchod, je tak zřejmé, že v případě, že pojedete do Tuniska v rámci některého ze zájezdů, pak transfer z letiště do Port El Kantaoui bude rychlý.

Pláže Port El Kantaoui

Pláže jsou v Port El Kantaoui v podstatě dvě, jedna se táhne na jih od přístavu, ta ale není nic moc, je u letoviska je dost úzká a rozšiřuje až u města Sousse. Druhá pláž vede od přístavu na sever. Je dlouhá a poměrně dost široká. Písek je bílý a má pozvolný vstup do moře. K dispozici jsou lehátka spolu se slaměnými slunečníky, hotelový hosté je mají zdarma.

Právě v blízkosti té druhé pláže je nejvíce hotelů, právě sem míří nejvíce zájezdů. Přesto na toto se raději nespoléhejte, vždy si zjistěte polohu vašeho hotelu předem na mapě, ať pak nejste překvapeni. Rovněž je dobrý nápad číst recenze hotelů, ty české jsou hlavně tady, které o hotelu řeknou mnohdy mnohem více, než jeho oficiální popisek.

Port El Kantaoui počasí

Pokud sem vyrazíte v hlavní sezóně (červen, červenec, srpen a září), čekejte jasné počasí s denními teplota šplhajícími v odpoledních maximech k 36°C. Moře je nejteplejší na přelomu srpna a září, kdy má 27°C (více informací o teplotě moře v Tunisku).

Vedlejší sezóna v Port El Kantaoui (květen a říjen): teplota vzduchu 28°C.

Pokud vás počasí zajímá víc, tak více informací najdete na stránkách Port el Kantaoui počasí a počasí v Tunisku.

[forecast location=“Sousse“ caption=“Týdenní předpověď počasí pro Port El Kantaoui, Tunisko“ measurement=’C‘ todaylabel=“Počasí dnes“ datelabel=“date(‚d.m.‘)“ highlow='<span style=“color:red;“>%%high%%°</span>/<span style=“color:blue;“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]

Port El Kantaoui – dovolená a zájezdy

Když to shrnu, najdete tu pohodlí moderních hotelů, hezkou pláž a vůbec celkově pěkné prostředí, tím mi Port El Kantaoui dost připomíná Kemer na Turecké Riviéře. Absenci památek a tradičního tuniského života může člověk kompenzovat díky výletům do okolí (viz. níže), proto mohu Port El Kantaoui doporučit. Buď si počkejte na výhodnou last minute nabídku (viz. Port El Kantoui last minute a last minute zájezdy do Tuniska) nebo se rovnou podívejte na aktuální nabídku zájezdů.

Tipy na výlety do okolí

1) Město Sousse – stará medina, opevněný klášter Ribat a pevnost Kasbah

2) Město El Jem – starý římský amfiteátr/koloseum

3) Monastir a případně i Mahdia, která je odsud vzdálená asi 55 kilometrů

Jaké je v Tunisku právě počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/20°
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/19°
Skorojasno - počasí v Tunisku, Monastir
Skorojasno
29°/21°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Tunisko zachyceno objektivem
Dovolená Djerba Mahdia
pláž Monastir Tunisko Tunisko na pláži
Velboudi na Djerbě Yasmine Hammamet
Dovolená a Last minute zájezdy
Riadh Palms 11 490 Kč Dovolená Sousse Tunisko Sousse, All incl., Last minute, hodnocení 86 % Volné termíny > Royal Thalassa 9 630 Kč Zájezdy Monastir Tunisko Monastir, 8 dní, All inclusive, TOP nabídka Detail zájezdu > Hotel Golden Beach 8 557 Kč Dovolená Monastir Tunisko Monastir, Last minute 2020, přímo u pláže Detail zájezdu > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 23:38
Zavřít  X Zavřít toto okno