Teplota moře Tunisko

Teplota moře v Tunisku, jeden ze základních údajů, se kterým by se alespoň orientačně měl seznámit každý, kdo do Tuniska míří na dovolenou. Každé letovisko vykazuje trochu odlišné hodnoty, i tak se teplota moře v Tunisku dá shrnout do několika málo vět. Nejteplejší je moře v srpnu a v září, kdy v jižním Tunisku dosahuje teplota moře k 28°C. Pokud vyrazíte do Tuniska v létě, pak se rozhodně nemusíte bát toho, že by moře bylo studené. Nezávisle na oblasti bude mít minimálně 25°C, což je teplota naprosto dostačující i pro ty nejmenší děti.

Dovolím si tu krátce odběhnout od tématu a apelovat na ty z vás, kteří ještě nemají žádný zájezd rezervovaný. Tunisko je celkem levná země (viz. ceny v Tunisku), a proto se sem dají sehnat zájezdy za celkem zajímavé peníze. Nechť je příkladem například tato nabídka:

Nemohu garantovat dostupnost této nabídky i v době vašeho zobrazení této stránky, chci ukázat, že ceny okolo 7 000 Kč nejsou pro Tunisko zcela výjimečné.

Aktuální teplota moře

V odrážkovaném seznamu je uvedena aktuální teplota vody v těch nejvyhledávanějších tuniských letoviscích:

  • Ostrov Djerba: voda moře aktuálně má 19°C
  • Letovisko Mahdia: voda moře aktuálně má 17°C
  • Letovisko Monastir: vodo moře aktuálně má 16°C
  • Letovisko Sousse: voda moře aktuálně má 17°C
  • Letovisko Hammamet: voda moře aktuálně má 16°C
  • Letovisko Tabarka: voda moře aktuálně má 16°C

 Výše uvedené údaje jsou aktualizované 1 krát týdně.

Teplota moře v Tunisku obecně

Tunisko je omýváno Středozemním mořem, tuniské pobřeží je po téměř celé svojí délce dost otevřené a nejsou tu prakticky žádné zálivy, ve kterých by se moře lépe ohřívalo podobně jako v marmariském zálivu u tureckých letovisek Icmeler a Marmaris. Velkou roli hraje i charakter pobřeží, respektive charakter pláží. Všude v Tunisku jsou pláže písečné a do moře se svažují jen pozvolně. Díky mělkému pobřeží je teplota moře v místech, kde se lidé koupou daleko vyšší, než ve větších vzdálenostech od břehů.

Teplota vody vykazuje rozdíly mezi jednotlivými oblastmi, které jsou nejevidentnější mezi severním pobřežím a jihem Tuniska. Zatímco na jihu má v létě (hlavně srpen) voda 28°C, na severu u letoviska Tabarka a města Bizerte má v uvozovkách jen 25°C.

Kdy je to v Tunisku na koupání?

Valná většina zájezdů je nabízena na termíny mezi měsícem květen a říjen. Sezóna je delší na jihu Tuniska, tedy v letovisku Zarzis a na ostrově Djerba, kde se dá koupat do pozdního listopadu. Pro listopad je tu charakteristických 23°C, což je na listopad velice slušná hodnota.

Zájezdy jsou rovněž nabízeny i na březen a duben. Pozor, nejen na Djerbu, ale také severněji položených letovisek (Mahdia, dokonce i Hammamet). Zde bych byl na pozoru, především v případě března. Nechci tvrdit, že se tou dobou nedá vlézt do moře, ale na slunění březen rozhodně není.

O něco málo lepší je duben, ale jen o něco, v dubnu je dovolená na Djerbě už je ok. Moře je sice chladnější (19 až 20°C), ale teplota vzduchu už leze nahoru.

Teplota moře je nejvyšší v průběhů měsíců červenec, srpen a září, přičemž červenec je z těchto měsíců nejslabší (ne ale z hlediska teploty vzduchu). V tomto období čekejte teplotu vody od 25°C do 28°C.

Hlavní sezóna tedy je: červen, červenec, srpen a září a Vedlejší sezóna: květen říjen a listopad s tím, že na jihu se dá koupat cca o jeden a půl měsíce déle.

Teplota moře v letoviscích

V tabulce jsou uvedené průměrné teploty moře v Tunisku v jednotlivých měsících pro pět vybraných tuniských letovisek. Hodnoty vycházejí z dlouhodobých pozorování a nemusí vždy odpovídat aktuálním teplotám moře uvedeným na začátku této stránky

  Teplota moře Djerba (°C) Teplota moře Mahdia (°C) Teplota moře Sousse (°C) Teplota moře Hammamet (°C) Teplota moře Tabarka (°C)
Leden 16 14 14 15 15
Únor 17 15 15 15 15
Březen 18 18 17 17 16
Duben 19 19 18 18 17
Květen 20 21 20 19 18
Červen 24 23 22 21 21
Červenec 26 24 24 24 24
Srpen 28 27 26 26 25
Září 28 26 27 27 24
Říjen 26 25 25 24 22
Listopad 23 20 20 20 20
Prosinec 18 16 16 17 17

 

Pokud sháníte informace o moři v  některém jiném tuniském letovisku, najdete je na příslušné stránce o počasí: Počasí Gammarth, Počací Nabeul, Počasí Yasmine Hammamet, Počasí Port El Kantaoui, Počasí Monastir a Počasí Zarzis.

Informace o teplotě vody v jiných destinacích: Teplota moře v Řecku a Teplota moře v Turecku.

Předpověď počasí Tunisko

Aby byly informace o kompletní, doplním ještě aktuální předpovědi počasí pro ostrov Djerba a letovisko Hammamet. Červená hodnota (teplota vzduchu přes den), modrá hodnota (teplota vzduchu přes noc)

[forecast location="DJE" caption="Předpověď počasí ostrov Djerba, Tunisko" measurement='C' todaylabel="Počasí dnes" datelabel="date('d.m.')" highlow='<span style="color:red;">%%high%%°</span>/<span style="color:blue;">%%low%%°</span>' numdays="6" iconset="Incredible" cache="true" width="100%"]

 

[forecast location="Hammamet, Tunisia" caption="Předpověď počasí Hammamet, Tunisko" measurement='C' todaylabel="Počasí dnes" datelabel="date('d.m.')" highlow='<span style="color:red;">%%high%%°</span>/<span style="color:blue;">%%low%%°</span>' numdays="6" iconset="Incredible" cache="true" width="100%"]

Jaké je v Tunisku právě počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/20°
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/19°
Skorojasno - počasí v Tunisku, Monastir
Skorojasno
29°/21°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Tunisko zachyceno objektivem
Dovolená Djerba Mahdia
pláž Monastir Tunisko Tunisko na pláži
Velboudi na Djerbě Yasmine Hammamet
Dovolená a Last minute zájezdy
Riadh Palms 11 490 Kč Dovolená Sousse Tunisko Sousse, All incl., Last minute, hodnocení 86 % Volné termíny > Royal Thalassa 9 630 Kč Zájezdy Monastir Tunisko Monastir, 8 dní, All inclusive, TOP nabídka Detail zájezdu > Hotel Golden Beach 8 557 Kč Dovolená Monastir Tunisko Monastir, Last minute 2020, přímo u pláže Detail zájezdu > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 23:38
Zavřít  X Zavřít toto okno