Bezpečnostní situace v Tunisku

Rozhodně doporučuji seznámit se s aktuální bezpečnostní situací v Tunisku a to ještě před tím, než budete dovolenou v Tunisku rezervovat.

Aktuálně: v souvislosti s nedávnými teroristickými útoky v Tunisku (viz. útok na plážích v Sousse /červen 2015/ a útok v muzeu Bardo v hlavní městě Tunisu /březen 2015/) vydalo Ministerstvo zahraničních věcí varování. V současné době nedoporučuje turistům cestovat do vnitrozemských částí Tuniska:

  • na západ země ke hranicím s Alžírskem
  • na jih země ke hranicím s Lybií

Bezpečnostní situace se v Tunisku po revoluci (2010) konečně v roce 2014 uklidnila. Bezpečnost byla na dobré úrovni a to prakticky v celé zemi. Nyní je ovšem zřejmé, že v západních a jižních částech Tuniska se vyskytují teroristické skupiny.

Doporučení MZV uvádí konkrétní linii (Ain Draham – Jendouba – Kasserine – Sidi Bouzid – Gafsa – Tozeur – Douz – Medenine – El Marsa), od které na západ, jihozápad a jih západním turistům rozhodně nedoporučuje vstupovat. Možnost teroristických útoků je zde poměrně vysoká. Je to linie táhnoucí se napříč Tuniskem, začíná nedaleko města Tabarka na severu země a končí na jihovýchodě jižně od Djerby a Zarzisu.

Na druhou stranu bezpečnost v turistických částech země je dobrá. Plyne to i z nedávných vyjádření mnohých cestovních kanceláří, které vypravují do Tuniska zájezdy. Proto při návštěvě Monastiru, Djerby, Yasmine Hammametu a jiných tuniských letovisek nemusíte mít obavy. Je ale dobré připomenout, že v minulosti byly zaznamenány pokusy o teroristické činy i přímo v některých přímořských destinací.

Z hlediska zvýšení bezpečnosti je dobré mít během pobytu v Tunisku na paměti pár zásad:

  • nechodit ven pozdě večer
  • neúčastnit se demonstrací a velkých shromáždění
  • vyhnout se velkých modliteb (večer a pátek odpoledne)
  • ženy by neměli nikde chodit samostatně

Podrobné doporučení a aktuální informace k bezpečnostní situaci v Tunisku naleznete na stránkách MZV ČR.

Tunisko, resp. jeho pobřežní části jsou bezpečné. Pokud i přesto k této zemi aktuálně nemáte důvěru, navštivte Řecko nebo Turecko, kde je v létě také velké teple a bezpečnost je na vyšší úrovni.

Jaké je v Tunisku právě počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/20°
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/19°
Skorojasno - počasí v Tunisku, Monastir
Skorojasno
29°/21°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Tunisko zachyceno objektivem
Dovolená Djerba Mahdia
pláž Monastir Tunisko Tunisko na pláži
Velboudi na Djerbě Yasmine Hammamet
Dovolená a Last minute zájezdy
Riadh Palms 11 490 Kč Dovolená Sousse Tunisko Sousse, All incl., Last minute, hodnocení 86 % Volné termíny > Royal Thalassa 9 630 Kč Zájezdy Monastir Tunisko Monastir, 8 dní, All inclusive, TOP nabídka Detail zájezdu > Hotel Golden Beach 8 557 Kč Dovolená Monastir Tunisko Monastir, Last minute 2020, přímo u pláže Detail zájezdu > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 23:38
Zavřít  X Zavřít toto okno