Počasí Mahdia

O letovisku Mahdia mnozí tvrdí, že jsem jezdí znalci Tuniska. Nejen kvůli místním pláží a velmi zachovalé medině starého města, ale také kvůli slunečnému počasí. Mahdia sice leží ve středním Tunisku, ale ze všech zdejších letovisek leží nejvíce na jihu a na počasí to je znát.

Vyrazit do Mahdie na dovolenou kdykoliv v letné sezóně se bát v žádném případě nemusíte. V létě teploty vzduchu stoupají k 33°C, je jasno a sluníčko svítí 12 a půl hodiny denně.

Hledáte-li do tohoto letoviska nějaký zájezd doporučím Vám se zaměřit na tento server, kde najdete nejvíce nabídek. Příklad může být aktuálně dostupný* all inclusive zájezd na hotelu Thapsus za 7 290 Kč. Detail zájezd najdete zde.

zájezd byl dostupný v době psaní tohoto textu, nemohu garantovat jeho stálou dostupnost, spíš ho uvádím, abych ukázal, že v případě Tuniska, které je celkem levnou zemí (viz. ceny v Tunisku), platí, kdo hledá, ten najde.

Podnebí a počasí v letovisku Mahdia

Počasí v Mahdia je determinováno několika faktory. Za prvé jeho už celkem dost jižní polohou, za druhé subtropickým podnebným pásem a převládajícím středomořským klimatem. Středomořské klima tu ale není stejné jako třeba v Turecku na Turecké Riviéře (letoviska jako Alanya, Side a Kemer). Ráz místního počasí je o něco sušší díky blízkosti Sahary.

Nejteplejší je měsíc srpen a červenec, kdy teplota vzduchu ve stínu stoupá v odpoledních hodinách k 33°C. Tato hodnota je průměrná, nelze jí chápat tak, že tu nikdy tepleji jak 33°C není. To by bylo na Tunisko trochu divné. Teploty jsou celkem často vyšší, ojediněle stoupají až 41°C. tyto extrémní vedra jsou vyvolávána větrem široko, který vane od jihu a jihozápadu a přináší s sebou horký saharský vzduch.

Teplotně podobné jsou si červen a září, kdy jsou denní maxima plus mínus 31°C zatímco teplota vzduchu v noci klesá k 22°C. Jak v září, tak v červnu tu tak panují tzv. tropické noci.

Měsíce vedlejší sezóny: říjen: 27°C, květen 25°C.

Počasí v jiných významných tuniských letoviscích: počasí na Djerbě, počasí Tabarka, počasí Hammamet a počasí Sousse

Teplota moře Mahdia

Hlavní koupací sezóna trvá od června do září s tím, že nejvyšší teplota moře je pro Mahdiu charakteristická pro druhou polovinu srpnu. Voda v tu dobu má velmi příjemných 27°C.

Dobře na tom je i září: 26°C. Paradoxně moře v první polovině října je teplejší než v červnu a červenci, kdy voda má 25°C. Teploty vody pro další měsíce najdete v tabulce na konci stránky.

Více informací o teplotě moře: Teplota moře v Tunisku a v dalších zemích (moře v Řecku a teplota moře v Turecku)

Předpověď počasí Mahdia, Tunisko

Zajímá-li Vás, jak bude v letovisku Mahdia v příštím týdnu, zde je aktuální předpověď počasí, ve které červená hodnota znamená teplotu vzduchu přes den a modrá hodnota teplotu vzduchu v noci.

[forecast location="Monastir, Tunisia" caption="Předpověď počasí Mahdia, Tunisko" measurement='C' todaylabel="Počasí dnes" datelabel="date('d.m.')" highlow='<span style="color:red;">%%high%%°</span>/<span style="color:blue;">%%low%%°</span>' numdays="6" iconset="Incredible" cache="true" width="100%"]

Počasí – měsíční průměry

Ať je popis počasí v Mahdia sebelepší, nic nebude lépe vypovídající, než průměrné teploty pro jednotlivé měsíce uvedené v následující tabulce. Upozorňuji, že tabulka uvádí dlouhodobé průměry, hodnoty v ní uvedené tak nemusí nutně zcela odpovídat stavu aktuálního počasí.

  Maximální denní teplota (°C) Minimální denní teplota (°C) Teplota moře (°C) Sluneční svit denně (v hod)
Leden 16 8 14 5,7
Únor 17 9 15 6,8
Březen 20 11 18 8,0
Duben 22 13 19 8,7
Květen 25 17 21 9,6
Červen 30 21 23 11,5
Červenec 32 24 24 12,7
Srpen 33 24 27 10,7
Září 29 22 26 9,1
Říjen 27 19 25 7,8
Listopad 22 13 20 6,2
Prosinec 18 9 16 4,9
Jaké je v Tunisku právě počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/20°
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/19°
Skorojasno - počasí v Tunisku, Monastir
Skorojasno
29°/21°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Tunisko zachyceno objektivem
Dovolená Djerba Mahdia
pláž Monastir Tunisko Tunisko na pláži
Velboudi na Djerbě Yasmine Hammamet
Dovolená a Last minute zájezdy
Riadh Palms 11 490 Kč Dovolená Sousse Tunisko Sousse, All incl., Last minute, hodnocení 86 % Volné termíny > Royal Thalassa 9 630 Kč Zájezdy Monastir Tunisko Monastir, 8 dní, All inclusive, TOP nabídka Detail zájezdu > Hotel Golden Beach 8 557 Kč Dovolená Monastir Tunisko Monastir, Last minute 2020, přímo u pláže Detail zájezdu > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 23:38
Zavřít  X Zavřít toto okno