Hammamet, Tunisko

Letovisko Hammamet, to jsou především dlouhé a široké písečné pláže, bohatá historie a ideální poloha pro nečetné výlety do celého okolí Hammametu. Hammamet je proto považován za turisticky nejvýznamnější oblast celého Tuniska. Kombinace pláží, hotelů, starého města a možností výletů z něj dělá nejnavštěvovanější tuniskou destinaci vůbec a dovolená v Hammamet je v očích mnohých lepší než dovolená v Monastiru nebo na ostrově Djerba.

Svou atraktivitu si Hammamet vydobyl díky:

  • Nádherným plážím
  • Romantické medině (centrum města)
  • Příjemné hotelové zástavbě hned u pláží
  • Své ideální poloze

Hammamet leží u jižní paty velkého severotuniského poloostrova Cap Bon a spolu se středisky Tabarka, GammarthNabeul a Yasmine Hammamet patří do skupiny typicky severotuniských letovisek. Hammamet leží u stejnojmenného zálivu, který zde Středozemní moře vykusuje do tuniské pevniny. Tento záliv je turisty nejvyhledávanější oblastí v Tunisku a kromě Hammametu, který leží u jeho severního okraje tu najdeme další letoviska včetně Sousse a Monastiru.

Hammametské dějiny a medina

Hammamet má poměrně bohatou historii. Původně to byla severo africká kolonie Římské říše. Po Římanech do oblasti přišli Arabové, kteří se o nynější vzhled Hammametu postarali asi nejvíce. V 10. století tu vybudovali pevnost a celé staré centrum města, které se v Tunisku nazývá medina. Medinu rozhodně během vaší dovolené navštivte. Zatímco se budete procházet starými a úzkými uličkami skrz typicky bíle zbarvenou zástavbu, dýchne na vás kousek historie a poznáte ten pravý tuniský život.

V medině narazíte na mnoho restaurací a kaváren a nesmíte zapomenout ani na tradiční pouliční trhy. Na nich koupíte typické ručně vyráběné tuniské výrobky, ale buďte na pozoru, aby vás obchodníci neoškubali. Smlouvaní je nejen v Turecku, ale i Tunisku na denním pořádku.

Doprava do Hammamet

Pokud zvolíte dovolenou v letovisku v Hammametu, přistanete na mezinárodním letišti Tunis – Karthago. Letiště leží u hlavní tuniského města, města Tunis a od Hammametu je vzdálené 80 kilometrů. Transfer z letiště tak díky dálnici, která vede i kolem Hamammetu ve vzdálenosti 6 kilometrů, nezabere více jak jednu hodinu.

Pozor, některé cestovní kanceláře využívají pouze letiště u letoviska Monastir. Pokud přistanete právě zde, cesta bude trvat o něco déle, neboť Monastir leží 116 kilometrů od Hammametu směrem na jih.

Hotely v Hammametu

Letovisko nabízí široký výběr hotelů. Většina z nich leží přímo u pláže, ale prosím neberte toto jako fakt a vždycky si před rezervací vašeho zájezdu do Tuniska zjistěte přesnou polohu hotelu na mapě. Hotelová zástavba je jak na východ, tak na západ od Hammametu. V obou směrech lemuje místní pláže a plynule přechází do letoviska Nabeul (10 kilometrů směrem na východ) a do letoviska Yasmine Hammamet (4,5 kilometru směrem na
západ). Hned za plážemi je dostatek zeleně, které směrem k Yasmine Hammamet trochu ubývá. Hotely jsou umístěny právě v těchto přírodních palmových parcích. Ty kvalitnější z nich mají kolem sebe opečovávané zavlažované zahrady a dovolenou tak zde trávíte ve svěžím ráji.

Ačkoliv je tu hotelů poměrně dost, jsou rozmístěné v zeleni kolem dlouhých pláží a nejsou namačkané jeden na druhý jako v turecké Antalyi, v Side (Side last minute zde) nebo na Bulharském Slunečném pobřeží.

Pláže Hammamet

Hammamet si srdce turistů získává zejména díky svým dvěma plážím. Obě pláže, jedna východní, druhá západní, jsou orientované směrem na jih a jsou tak ideální pro chytání bronzu v každou denní hodinu. Obě pláže jsou velmi dlouhé a široké. Tradičně, tak jako kdekoliv jinde v Tunisku jsou pokrytém jemným pískem a do moře se svažují pozvolna.

Široké jsou obě dvě, širší je ovšem ta, která spojuje Hammamet s novým letoviskem Yasmine Hammamet. Místy dosahuje šířky až 85 metrů. Je tu tak dostatek prostoru jak pro lehátka se slunečníky, tak pro plážové sporty.

Hammamet počasí

Detailně o počasí v Hammamet. Tady uvádím je „nutný“ základ. Hlavní sezóna: květen, červen, červenec, srpen a září. Vedlejší sezóna: říjen. Teploty vzduchu ani teploty moře nijak nevystupují z tuniského normálu, viz. počasí v Tunisku. Letní maximální teplota vzduchu: 37°C až 38°C, teplota moře při pobřeží: 26°C až 27 °C.

[forecast location=“Hammamet“ caption=“Týdenní předpověď počasí pro Hammamet, Tunisko“ measurement=’C‘ todaylabel=“Počasí dnes“ datelabel=“date(‚d.m.‘)“ highlow='<span style=“color:red;“>%%high%%°</span>/<span style=“color:blue;“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]

Hammamet – dovolená a zájezdy

Dovolená v Hammamet, bohatá historie, široký výběr hotelů, dvě dlouhé jemně písčité pláže, dobrá dostupnost a ještě lepší východisko pro uskutečnění některých výletů (viz. níže). To jsou důvodu, proč právě Hammamet nechává ostatní letoviska za svými zády. Navíc ceny dovolených nejsou nikterak vysoké. V Tunisku je obecně levně, více o cenách v Tunisku zde. Cenově nejvýhodněji vycházejí tradičně last momentylast minute Hammamet, případně last minute Tunisko. Ceny jsou srovnatelné s last minute zájezdy do Turecka, které je také mezi Čechy v posledních letech dost oblíbené. Ceny aktuálních zájezdů včetně těch s nejvyšším poměrem kvality a ceny najdete v tomto aktualizovaném přehledu.

Tipy na výlety do okolí

Oblast Hammametu je ideálním výchozím bodem do celého severního Tuniska a můžete tak podniknout hned několik výletů.
1) Město Nabeul, které leží 10 kilometrů na východ od Hammametu a které vás uchvátí svou starou medinou
2) Vesnička Sidi Bou Said – u Karthaga
3) Známé a staré Karthago – 76 kilometrů od Hammametu směrem na sever
4) Koloseum v El Jem
5) Hlavní město Tuniska Tunis

Co se výletu na Saharu týče, ta je odsud poměrně daleko. Saharský zážitek doporučuji spojit s dovolenou na Djerbě nebo v letovisku Zarzis.

Jaké je v Tunisku právě počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/20°
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/19°
Skorojasno - počasí v Tunisku, Monastir
Skorojasno
29°/21°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Tunisko zachyceno objektivem
Dovolená Djerba Mahdia
pláž Monastir Tunisko Tunisko na pláži
Velboudi na Djerbě Yasmine Hammamet
Dovolená a Last minute zájezdy
Riadh Palms 11 490 Kč Dovolená Sousse Tunisko Sousse, All incl., Last minute, hodnocení 86 % Volné termíny > Royal Thalassa 9 630 Kč Zájezdy Monastir Tunisko Monastir, 8 dní, All inclusive, TOP nabídka Detail zájezdu > Hotel Golden Beach 8 557 Kč Dovolená Monastir Tunisko Monastir, Last minute 2020, přímo u pláže Detail zájezdu > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 23:38
Zavřít  X Zavřít toto okno