Nabeul, Tunisko

Nabeul, město u jižní paty poloostrova Cap Bon a poměrně oblíbené, ačkoliv mezi Čechy zatím ne moc známé letovisko, láká na dlouhou písečnou pláž, plnou turistickou vybavenost a komfort místních hotelů. Je ale potřeba být upřímný, v porovnání s většinou ostatních destinací v Tunisku letovisko ztrácí. Kromě hezkých pláží a hotelů totiž nemá, čím oslnit.

Letovisko Nabeul se nachází na pobřeží Středozemního moře u Hammametského zálivu. Záliv, který u Nabeul začíná a o 100 kilometrů dál u letoviska Monastir končí, je pojmenován podle sousedního Hammametu. Z hlediska letních dovolený oblíbený Hammamet je odsud vzdálen 11 kilometrů. Do Hammametu se z některých nabeulských hotelů dá dojít dokonce pěšky po pláži, ostatně obě letoviska pomalu ale jistě srůstají do jedné velké rekreační oblasti. Hlavní město Tuniska Tunis je od Nabeulu vzdálené 74 kilometrů.

Oblast Nabeul je známá pro své tradiční, ručně vyráběné hrnčířské výrobky. Tato tradice se bohužel dodnes nedochovala, a tak ruční keramiku tu už nekoupíte. Kromě keramických výrobků se v Nabeul vyráběla rybí omáčka Garom. Hádáte správně, ani tato omáčka se tu už nevyrábí. Pro nesnesitelný zápach vznikající během její výroby, byla produkce Garom v Nabeulu zastavena.

Původ názvu Nabeul

Tuniský Nabeul, který byl založen v 5. století před naším letopočtem, má svůj název odvozený od řeckého slova neapolis. Od slova Neapolis (český překlad: nové město), jsou rovněž odvezeny názvy dalších středomořských měst včetně Naples, Neapoli a Nablus.

Doprava do Nabeul

Výhodou Nabelu je jeho relativně dobrá dostupnost. Sice i zde budete muset busem popojet z letiště o něco více, než v případě dovolené v Tabarce nebo dovolené v Monastiru, ale vzdálenost 78 kilometrů od mezinárodního letiště je akceptovatelná. Doprava autobusem z letiště Tunis – Kartágo Airport trvá 45 minut.

Pláže Nabeul

Pláž v Nabeul je hezká. Příjemně jemný písek se sice dostává všude možně a to i tam, kam nemá, ale k dovolené v Tunisku zkrátka patří. Na koupání je ideální pláž táhnoucí se od Nabeul k letovisku Hammamet. V tomto odhadem 10 kilometrovém úseku je pláž dostatečně široká a do moře se svažuje pozvolně. Moře je velice čisté a voda průzračná, až to člověka zarazí. Jemný písek na pláži totiž většinou znamená zvířený písek v moři, ale v Nabeul to tak není. Není tu totiž tak silný mořský příboj jako třeba na jižním pobřeží ostrova Rhodos nebo v tureckém letovisku Alanya.

Písečné pobřeží ubíhající od letoviska na druhou stranu, na severovýchod, je místy přerušeno malými skalnatými útesy. Zkrátka na této straně Nabeulu to co se koupání týče tak idylické.

Nabeul počasí

Dovolená v Nabeul je doprovázena teplým počasí. Sice duben, to je na koupání ještě brzo, v květnu je už ale tepleji a pravá letní sezóna, tedy měsíce červen, červenec, srpen, září a říjen, se vyznačuje poměrně vysokou teplotou vzduchu: 37°C až 38°C. Teplota moře v létě kolísá mezi 24°C a 26°C. Detailně o počasí v Nabeul píšu zde.

[forecast location=“Hammamet, Tunisia“ caption=“Týdenní předpověď počasí pro Nabeul, Tunisko“ measurement=’C‘ todaylabel=“Počasí dnes“ datelabel=“date(‚d.m.‘)“ highlow='<span style=“color:red;“>%%high%%°</span>/<span style=“color:blue;“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]

Nabeul – dovolená a zájezdy

Komu Nabeul doporučit? Všem, kteří touží poznat pravé Tunisko, tuniský život 21. století. Velice snadno zde utečete z moderních hotelových komplexů na pobřeží a zamíříte na průzkum vnitrozemí, kde ten typicky tuniský život opravdu najdete a při tom Vám k tomu bude stačit krátká procházka.

Pláže a hotely jsou v Nabeul ok. Ceny dovolených v Nabeul jsou více než příjemné. Levněji než zde vychází jen dovolená na Djerbě (případně Djerba last minute) a dovolená v Zarzisu. Potřebujete-li k vaší letní pohodě pobřežní promenádu, antické památky, malebný přístav nebo úzké uličky starého centra města, zamiřte raději jinam. Jen namátkou projíždím v duchu letoviska a vybírám ty, které by vás mohly zaujmout: dovolená v Tabarce, dovolená v Sousse, dovolená na řeckém ostrově Kos (Řecko kos last minute) nebo dovolená v Kemeru.

Nabeul – tipy na výlety

Letovisko má dobrou výchozí polohu pro výlety do okolí.
1) Nejblíže je Hammamet, kde doporučuji projít místní starou medinu
2) O něco dál je hlavní město Tunis a chlouba Tuniska, staré Kartágo (80 kilometrů daleko, hodina jízdy busem v rámci fakultativního výletu od cestovky)
3) nezapomenutelný je výlet do tuniského vnitrozemí a návštěva římského amfiteátr El Jem

Jaké je v Tunisku právě počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/20°
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/19°
Skorojasno - počasí v Tunisku, Monastir
Skorojasno
29°/21°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Tunisko zachyceno objektivem
Dovolená Djerba Mahdia
pláž Monastir Tunisko Tunisko na pláži
Velboudi na Djerbě Yasmine Hammamet
Dovolená a Last minute zájezdy
Riadh Palms 11 490 Kč Dovolená Sousse Tunisko Sousse, All incl., Last minute, hodnocení 86 % Volné termíny > Royal Thalassa 9 630 Kč Zájezdy Monastir Tunisko Monastir, 8 dní, All inclusive, TOP nabídka Detail zájezdu > Hotel Golden Beach 8 557 Kč Dovolená Monastir Tunisko Monastir, Last minute 2020, přímo u pláže Detail zájezdu > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 23:38
Zavřít  X Zavřít toto okno