Ceny v Tunisku

Dá se říct, že ceny v Tunisku jsou téměř stejné jako u nás v ČR. Je pravda , že tu najdete plno míst (hlavně ve vnitrozemí Tuniska), kde je všeobecná cenová úroveň mnohem nižší. Oblíbené pobřežní destinace však do této skupiny nepatří a je zřejmé, že místa jako Sousse nebo Monastir patří naopak k těm nejdražším lokalitám v Tunisku. Co se tedy týče cen, tak v tuniských letoviscích se český turista bude cítit jako doma.

Mnohdy také záleží na tom, kde chcete nakupovat. Tunisko je země plná kontrastů, zřejmé jsou tak i kontrasty cenové. Ceny na tržištích a např. v hotelích se hodně liší.

Místní měnou je tuniský dinár, jehož mezinárodní zkratkou je TND. Převod české koruny na tuniský dinár je cca 12,60 Kč = 1 TND. Přesné informace o tuniské měně najdete ve článku měna v Tunisku, kde je dopodrobna měna vysvětlena + spousta dalších informací, o kterých je dobré vědět, pokud se chystáte na dovolenou do této krásné země.

Ceny zájezdů do Tuniska nejsou tak vysoké, záleží samozřejmě na více aspektech. Jedním z nich je např. typ dovolené, kterou jste se rozhodli vybrat. Záleží také na letovisku, kde si chcete svou dovolenou užít. Nedílnou součástí pro výběr dovolené je vybrat si tu správnou cestovní kancelář, která splní všechna Vaše přání a očekávání. Já osobně doporučuji tento server.

Víc o cenách dovolených na konci stránky.

Ne všude jsou ceny v Tunisku stejné

Ceny se tu samozřejmě velmi liší, na Tunisko je poměrně draho v letoviscích u moře, vnitrozemí, kam turisté tak často nezavítají, je naopak velmi levné. Zejména pak vyhlášené destinace mají ceny více nadsazeny. I přesto, že i u moře jsou ceny přibližně na stejné úrovni jako v ČR, ve vnitrozemí cena potravin a služeb klesá. Je to však pochopitelné, sami turisté svou návštěvou zvyšují nedobrovolně ceny v přímořských letoviscích. Do vnitrozemí se pak turisté často ani nepodívají, což je škoda, protože Tunisko je opravdu nádherná země.

Orientační ceny potravin

Pro názornost jsem vybral pár potravin a uvedl ceny, za které tyto věci seženete. Ceny jsou o něco nižší než v ČR a jak už jsem uvedl, liší se podle toho, kde jsou zakoupeny (obchody, hotely, tržiště – tam to záleží do velký míry na Vaší schopnosti cenu usmlouvat). Následující ceny potravin jsou průměrné

  • 1,5l balené vody – od 0,4 TND
  • Vejce 12ks – 1,25 TND
  • 1l mléka – 0,75 TND
  • Bílý chléb 500g – 0.28 TND
  • Rajčata 1kg – 0,54 TND
  • Čerstvý sýr 1kg – 9,34 TND
  • Místní pivo 0.5l – 1,37 TND

Výše uvedené ceny jsou z léta 2013.

Ceny v restauracích

V místních restauracích mimo restaurací přímo v hotelech najdete ceny, které se Vám budou líbit. Je pochopitelné, že ceny v restauracích na pobřeží nabídnou jinou cenovou úroveň než ty, které leží více do vnitrozemí. Jestliže si představujete ceny jídel okolo 500 Kč tak Vás mohu ujistit cenou opravdu nižší. Totiž za kvalitní pokrm v drahé místní restauraci zaplatíte průměrně 9,30 TND což je cca 116 Kč.

Musíte však počítat s tím, že v Tunisku musíte dávat tzv. bakšiš (spropitné). Je to nedílnou součástí místního života. Někdy ho po Vás budou chtít i nevybíravým a nepříjemným způsobem, nejen v restauracích.

Osobně doporučuji vyzkoušet Tuniskou specialitu z názvem Falafel. Je to bezmasí pokrm podávaný s omáčkami a arabským chlebem.

Ceny dovolených a zájezdů

Už jste si vybrali Tunisko pro svou dovolenou, ale nevíte jakou destinaci navštívíte? Jednou z nejkvalitnějších, co se týká služeb a vybavenosti hotelů je ostrov Djerba a pevninské Monastir. Djerba je také zároveň jedním z nejvyhledávanějších letovisek v Tunisku vůbec, zároveň platí, že dovolená na Djerbě je považována obecně za jednu z těch levnějších dovolenkových variant. To je dáno vlastní charakteristikou ostrova, jde totiž v podstatě o pustinu, kde kromě hotelů a pěkných pláží není vůbec nic.

Nejlevnější zájezdy lze pořídit za cca 7 000 Kč, kvalitní zájezdy v hlavní letní sezóně pak začínají na 9 500 Kč. Pokud chcete pár stovek ušetřit, doporučuji se zaměřit na zájezdy na poslední chvíli, viz. last minute dovolená Tunisko.

8-denní zájezdy do Tuniska s cenou pod 8000 Kč doporučuji hledat zde

Jednoznačně lze o Tunisku prohlásit, že dovolená v Tunisku je jedna z těch levnějších, rozhodně ne však méně kvalitních. Je důležité připomenout fakt, nevybírat ten nejlevnější zájezd ale hledět na skutečnost – kvalita vs. cena. Za podobné ceny jako do Tuniska se dá sehnat i dovolená do Turecka.

Tunisko – výše vstupného

Uvádím ceny vstupného do vybraných tuniských památek…

  • Římský amfiteátr v El Jem: vstupné za 8 DT (tj. cca 130 Kč)
  • Muzeum v Kartágu: vstupné 4 DT
  • Antoniovy lázně v Kartágu: vstup za 5 DT
Jaké je v Tunisku právě počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/20°
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/19°
Skorojasno - počasí v Tunisku, Monastir
Skorojasno
29°/21°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Tunisko zachyceno objektivem
Dovolená Djerba Mahdia
pláž Monastir Tunisko Tunisko na pláži
Velboudi na Djerbě Yasmine Hammamet
Dovolená a Last minute zájezdy
Riadh Palms 11 490 Kč Dovolená Sousse Tunisko Sousse, All incl., Last minute, hodnocení 86 % Volné termíny > Royal Thalassa 9 630 Kč Zájezdy Monastir Tunisko Monastir, 8 dní, All inclusive, TOP nabídka Detail zájezdu > Hotel Golden Beach 8 557 Kč Dovolená Monastir Tunisko Monastir, Last minute 2020, přímo u pláže Detail zájezdu > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 23:38
Zavřít  X Zavřít toto okno