Počasí Hammamet

Hammamet představuje jedno z nejoblíbenějších tuniských letovisek vůbec. Dovolená v Hammamet stojí za to a to hned z několika důvodů. Hammamet disponuje starou medinou, tj. původním starým centrem města, dlouhou písečnou pláží, která se táhne až do letoviska Yasmine Hammamet a hlavně teplým a slunečným počasím.

Počasí v Hammamet vám váš letní odpočinek zde nezkazí. V létě se denní teploty standardně pohybují mírně nad 30°C, výjimečně panují i vedra atakující hranici 40°C a tu v létě vůbec neprší.

Zajímá-li Vás jak v Hammametu vychází dovolená cenově, doporučuji navštívit tento server. Zájezdy jsou nejlevnější v době vedlejší sezóny, na kterou se dají najít velmi atraktivní nabídky. V době psaní této stránky byl dostupný např. zájezd do 4* hotelu a s all inclusive stravováním za 7 167 Kč za osobu (detail zájezdu tady).

Podnebí a počasí v letovisku Hammamet

Počasí v Hammamet je determinováno sušším středomořským klimatem. Sušším proto, protože ráz zdejšího počasí čas od času ovlivňuje přítomnost nedalekého afrického vnitrozemí, které je horké a suché jako trout. Od Sahary totiž někdy vane vítr zvaný Široko, který sem přináší suchý saharský vzduch. Pokud tento jev nastane během léta, denní teplota vzduchu, která se standardně pohybuje okolo 32°C, vyskočí až na 40°C. Tak vysoké teploty ale trvají řádově několik dní, maximálně jeden a půl týdne a potom se počasí opět vrátí do normálu.

Pomineme-li vítr scirocco a jeho vliv na počasí, nejteplejším měsícem je srpen spolu s červencem, kdy teplota vzduchu v odpoledních maximech dosahuje k 33°C. Délka slunečného svitu v létě je téměř 13 hodin. V létě panuje velké sucho.

Září a červen na základě dlouhodobých měření vykazují průměrnou max. teplotu vzduchu 29°C, přičemž v září je ale výrazně teplejší moře než právě v červnu. Rovněž květen a říjen, tedy měsíce vedlejší sezóny jsou na tom teplotně velice podobně, čekejte cca 26°C.

Počasí v dalších významných letoviscích v Tunisku: počasí Mahdia, počasí Tabarka, počasí Sousse

Teplota moře Hammamet

Co se teploty moře týče, ta je samozřejmě s počasím úzce svázána, velký vliv má ale také počet jasných dnů a intenzita slunečního svitu a ráz místního pobřeží. Pobřeží teplému moři přeje, pláže se totiž do moře svažují pozvolna, je tu tedy celkem mělko a mělčina se mnohem lépe ohřívá.

Nejvyšší teplota moře v Hammametu je na základě oficiálních dat až v září, kdy voda má 27°C. Tento „fakt“ bych osobně bral s rezervou, myslím v otázce, jestli je to srpen nebo září, nebude velký rozdíl.

Překvapivě jsou na tom stejně červenec a říjen, kdy moře má 24°C. Do letoviska Hammamet se na dovolenou standardně jezdí i v červnu a v květnu, kdy je voda o něco chladnější, viz. tabulka na konci stránky.

Předpověď počasí Hammamet, Tunisko

Informace o počasí by nemohly být kompletní bez aktuální předpovědi. Uvádím předpověď počasí na šest dní dopředu pro letovisko Hammamet:

[forecast location="Hammamet, Tunisia" caption="Předpověď počasí Hammamet, Tunisko" measurement='C' todaylabel="Počasí dnes" datelabel="date('d.m.')" highlow='<span style="color:red;">%%high%%°</span>/<span style="color:blue;">%%low%%°</span>' numdays="6" iconset="Incredible" cache="true" width="100%"]

Pozn.: červená hodnota vyjadřuje očekávanou nejvyšší teplotu přes den, modrá hodnota vyjadřuje očekávanou teplotu vzduchu v noci.

Počasí – měsíční průměry

Myslím si, že nejlépe počasí v Hammamet charakterizuje následující tabulka, ve které jsou uvedeny jednak teplotní minima a maxima v daných měsících a dál také délka slunečního svitu a teplota moře. Zdůrazňuji, že se jedná o průměrné teploty/hodnoty, jinými slovy uvedené maximální teplota pro červenec, která činí 32°C, neznamená, že tu v červenci není tepleji. Mnoho dní je v odpoledních maximech teplejších, zde se jedná o průměr maxim pro celý měsíc červenec.

  Maximální denní teplota (°C) Minimální teplota (°C) Teplota moře (°C) Sluneční svit denně (v hod)
Leden 15 8 15 5,5
Únor 16 9 15 6,2
Březen 18 10 17 7,8
Duben 21 13 18 8,5
Květen 25 16 19 9,8
Červen 29 20 21 11,4
Červenec 32 22 24 12,7
Srpen 33 23 26 11,0
Září 29 21 27 9,6
Říjen 26 18 24 7,6
Listopad 21 14 20 6,7
Prosinec 17 10 17 5,6
Jaké je v Tunisku právě počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/20°
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/19°
Skorojasno - počasí v Tunisku, Monastir
Skorojasno
29°/21°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Tunisko zachyceno objektivem
Dovolená Djerba Mahdia
pláž Monastir Tunisko Tunisko na pláži
Velboudi na Djerbě Yasmine Hammamet
Dovolená a Last minute zájezdy
Riadh Palms 11 490 Kč Dovolená Sousse Tunisko Sousse, All incl., Last minute, hodnocení 86 % Volné termíny > Royal Thalassa 9 630 Kč Zájezdy Monastir Tunisko Monastir, 8 dní, All inclusive, TOP nabídka Detail zájezdu > Hotel Golden Beach 8 557 Kč Dovolená Monastir Tunisko Monastir, Last minute 2020, přímo u pláže Detail zájezdu > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 23:38
Zavřít  X Zavřít toto okno