Počasí Port El Kantaoui

Port El Kantaoui je dle mého názoru jedno z nejpěknějších letovisek v Tunisku. Počasí je tu v létě velmi teplé, sluníčko v červenci svítí přes 12 hodin denně, teplota vzduchu standardně dosahuje 33°C ve stínu. Ačkoliv je tu v létě dost suchu, v Port El Kantaoui na tuto stinnou stránku zdejšího počasí mysleli, v letovisku mnoho fontán a zavlažovaných parčíků. Víc o plážích a o prostředí v tomto letovisku si přečtěte na stránce Port El Kantaoui, Tunisko

Poznámka: V porovnání s ostatními letovisku u Hammametského zálivu je předností Port El Kantaoui fakt, že sem zájezdy jsou jedny z těch levnějších (doporučuji je hledat na serveru Invia.cz). Pro Vaší ilustraci zde chci uvést konkrétní a v době psaní textu aktuální nabídku: Zájezd do 4* hotelu Golf Residence na 8 dní s polopenzí na 7 990 Kč (kontrola dostupnosti zde).

Nyní ale zpátky k počasí…

Podnebí a počasí v letovisku Port El Kantaoui

Ráz krajiny kolem Port El Kantaoui spadá do tzv. polosuché klasifikace (semi arid climate). Na podnebí a na konečnou podobu počasí má vliv hlavně středomořské podnebí. Jinými slovy léta jsou celkem horká a suchá, zatímco zimy jsou mírné a občas zaprší.

Počasí tu je nejteplejší v červenci, kdy rtuť teploměru v odpoledních hodinách ukazuje 33°C. Toto je průměrná červencová teplota vzduchu přes den, často se maximální denní teplota dostává ještě výše. Tím spíš, když sem nárazově proudí horký saharský vzduch, to tu potom naměří i 39°C. Průměr za 24 hodin v červenci činí 27°C a v noci teplota vzduchu neklesá pod 23°C.

Srpen je na tom prakticky stejně jako červenec.

Teploty v červnu a v září jsou velmi podobné, odpoledne 29°C, v noci teplota neklesá pod 19°C.

Teploty pro ostatní měsíce včetně měsíců vedlejší sezóny uvádí tabulka na konci této stránky.

Ačkoliv Port El Kantaoui leží ve stejné zeměpisné šířce jako třeba jako jižní řecké ostrovy (např. Karpathos nebo Kréta). Počasí tu není stejné. Počasí v Řecku stejně tak jako počasí v Turecku nevykazuje takové teplotní extrémy a v zimě v těchto oblastech na rozdíl od Tuniska nebo Egypta víc prší.

Teplota moře Port El Kantaoui

Teplé počasí v Port El Kantaoui spolu s vysokou intenzitou slunečního záření má samozřejmě pozitivní vliv na vývoj teploty moře.

V Květnu to je už celkem akceptovatelných 20°C, v červenci stejně jako v říjnu má moře 24°C. Nejvyšší teplotu moře každoročně vykazuje srpen a září (hlavně jeho první polovina), kdy vodá 26°C.

Je nutné brát hodnoty jako orientačním jde totiž o teploty vyplývají z dlouhodobých pozorování.

Předpověď počasí Port El Kantaoui, Tunisko

Pro letovisko Port El Kantaoui je aktuálně tato předpověď počasí (na šest dní)…

[forecast location="Sousse, Tunisia" caption="Předpověď počasí Port El Kantaoui, Tunisko" measurement='C' todaylabel="Počasí dnes" datelabel="date('d.m.')" highlow='<span style="color:red;">%%high%%°</span>/<span style="color:blue;">%%low%%°</span>' numdays="6" iconset="Incredible" cache="true" width="100%"]

Teplota červeně = očekávané denní maximum, Teplota modře = teplota vzduchu během noci. Zajímá-li vás i aktuální teplota moře v Port El Kantaoui, tu zjistíte na stránce o teplotě moře v Tunisku, kde hledejte teplotu vody pro letovisko Sousse. Sousse totiž leží od Port El Kantaoui pouhých 10 kilometrů a teplota moře se tak v obou oblastech shoduje.

Počasí – charakteristické měsíční průměry

Podnebí v Port El Kantaoui lze nejlépe charakterizovat dlouhodobými průměrnými hodnotami zvlášť pro každý měsíc.

  Maximální denní teplota (°C) Průměrná denní teplota (°C) Minimální teplota (°C) Teplota moře (°C) Sluneční svit denně (v hod) Počet deštivých dnů
Leden 16 11 8 15 6 7
Únor 17 12 8 15 7 6
Březen 18 13 9 15 8 7
Duben 21 16 11 17 8 6
Květen 25 19 14 20 10 5
Červen 29 22 19 22 11 2
Červenec 33 27 23 24 12 1
Srpen 32 26 23 26 11 2
Září 29 25 20 26 9 4
Říjen 26 21 16 24 7 6
Listopad 21 16 11 20 7 6
Prosinec 17 12 8 17 6 7

V tabulce, která, ještě jednou zdůrazňuji, udává průměry, jsem vyznačil měsíce vedlejší turistické sezóny (květen a říjen) (snad ta růžová bude vidět) a měsíce hlavní turistické sezóny (červen, červenec, srpen a září), kdy je počasí v Port El Kantaoui logicky nejteplejší.

Jaké je v Tunisku právě počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/20°
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/19°
Skorojasno - počasí v Tunisku, Monastir
Skorojasno
29°/21°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Tunisko zachyceno objektivem
Dovolená Djerba Mahdia
pláž Monastir Tunisko Tunisko na pláži
Velboudi na Djerbě Yasmine Hammamet
Dovolená a Last minute zájezdy
Riadh Palms 11 490 Kč Dovolená Sousse Tunisko Sousse, All incl., Last minute, hodnocení 86 % Volné termíny > Royal Thalassa 9 630 Kč Zájezdy Monastir Tunisko Monastir, 8 dní, All inclusive, TOP nabídka Detail zájezdu > Hotel Golden Beach 8 557 Kč Dovolená Monastir Tunisko Monastir, Last minute 2020, přímo u pláže Detail zájezdu > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 23:38
Zavřít  X Zavřít toto okno