Houmt Souk, Tunisko

Letovisko Houmt Souk na ostrově Djerba není letovisko, jak se sluší a patří. Ačkoliv i zde, přímo ve městě nějaké hotely najdete, velká většina všech hotelů, které jsou nabízeny v rámci dovolených v Houmt Souk, neleží, nýbrž se nachází cca 10 kilometrů odsud směrem na východ, na krásném a na pláže bohatém východním pobřeží Djerby.

Fakt, že Houmt Souk figuruje často v popisech hotelů, je pravděpodobně dán tím, že cestovky se snaží lokalitu hotelu konkretizovat více, než jen to, aby uvedly, že hotel leží na Djerbě. Naneštěstí ostrov je relativně pustý a mnoho měst tu není. Právě proto volí cestovní kaceláře Houmt Souk, který je daleko snadněji na mapě dohledatelný, než Midoun nebo Aghir, což jsou skutečné oblasti, u kterých hotely leží.

Houmt Souk byl založen starými Římany, poté se tu vystřídalo několik dalších národů včetně Arabů a Španělů a každý z nich tu zanechal kus své kultury a historie. Houmt Souk byl v 60. letech, kdy Tunisko získalo od Francie nezávislost, pasován do pozice hlavního centra ostrova Djerba.

Ve městě, které působí spíš jako velká vesnice, dnes žije 60 000 obyvatel. Typické jsou tradiční pouliční trhy, které tu jsou na denním pořádku a ostatně právě podle nich byl Houmt Souk pojmenován. Město leží u moře v severní části ostrova, je tu malý přístav a na první pohled je patrný fakt, že se tu mísí hned několik náboženství. Vedle typicky arabských mešit najdeme židovské synagogy.

Některé osady na Djerbě jsou zcela židovské. Například dvě malé vesnice sousedící s Houmt Souk – Hara Kébira a Hara Séghira. U Seghiry, respektive v místě zvaném Er Riadh, je postavena velká synagoga La Ghriba. Ta zde byla vybudována v roce 1920 na základech jedné z nejstarších synagog vůbec. Proto je synagoga El Ghriba významným místem pro Židy z celé severní Afriky. Synagoga je volně přístupná a to i turistům, je třeba mít ale pokrývku hlavy.

Doprava do Houmt Souk

Letovisko Houmt Souk a nedaleká hotelová zástavba na severovýchodním pobřeží je dostupnější, než si myslíte. Přímo na Djerbě je totiž letiště, které v letních měsících odbavuje veškeré charterové lety pro celé jižní Tunisko, tedy pro Djerbu a ještě jižněji položené pevninské letovisko Zarzis. Můžete si být tak jistí, že po relativně krátkém letu z ČR, který trvá přibližně 2 hodiny, vás nečeká žádná zdlouhavý a nudný transfer. Do vašeho hotelu se dostanete do 30 minut.

Pláže Houmt Souk

Protože jsme si již v úvodu vysvětlili, jak to s letoviskem  ve skutečnosti je (Houmt Souk dovolená je vlastně s to samé co dovolená na Djerbě), přiblížím Vám pláže na východním pobřeží u oblastí Midoun a Aghir. Prakticky po celém východním pobřeží se od severu k jihu táhne pěkná písečná pláž. Pláž je tedy opravdu dlouhá a relativně široká. Je pokrytá jemným pískem, který spolu s pozvolným vstupem do vody tvoří ideální kombinaci pro trávení dovolené i s malými dětmi. (pozn. máte-li malé děti, důsledně doporučuji přečíst informace o pitné vodě v Tunisku). Pokud Vám tedy nevoní jinak nádherná dovolená v Chorvatsku kvůli kamenitému rázu počasí, Tunisko je jednoznačně místo, na které se zaměřit. Nejen kvůli plážím na Djerbě, ale i v kterémkoliv pevninském letovisku (např. dovolená Mahdia nebo Tabarka).

Pláže vás nadchnou nejen pro svůj charakter, ale i proto, že na nich není mnoho lidí. Není tak žádný problém si najít své soukromí přímo na pláži a hezky si tu dovolenou užít.

Houmt Souk počasí

Detailně o počasí na Djerbě. Tady jen k počasí v Houmt Souk jen stručně a jasně. Počasí je tu velmi hezké, ovšem v létě je tu velké vedro (zejména červenec a srpen), teploty vzduchu přesahují 40°C. Teplota moře v letních měsících: 26 až 28 °C.

S přihlédnutím k teplotnímu charakteru počasí v Houmt Souk, doporučuji sem vyrazit mimo hlavní letní prázdniny…duben, květen a červen nebo září, říjen, případně listopad.

[forecast location=“DJE“ caption=“Týdenní předpověď počasí pro Houmt Souk, Djerba, Tunisko“ measurement=’C‘ todaylabel=“Počasí dnes“ datelabel=“date(‚d.m.‘)“ highlow='<span style=“color:red;“>%%high%%°</span>/<span style=“color:blue;“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]

Houmt Souk – dovolená a zájezdy

Dovolená zde má dva základní rysy. Prvně, tak jako všude jinde v Tunisku, i zde na vás čekají pěkné hotely 3*, 4* a 5* hvězdičkové kategorie. Většina z nich leží v těsné blízkosti jedné z pláží (Sidi Mahrez, Yeti 2, Seguia a Aghir). Od hotelových bazénů, které jsou zasazeny do svěžích a zavlažovaných palmových zahrad, to tu tak máte k moři doslova pár kroků. Neberte prosím toto tvrzení jako dogma a vždy si předem polohu Vámi vybraného hotelu raději zjistěte.

Dovolená na Djerbě potěší především svoji cenou, viz. aktuální nabídka last minute Djerba, Tunisko. Většina stejně kvalitních zájezdů do Monastiru, Hammametu, do tureckého Bodrumu nebo na řecký ostrov Korfu vychází mnohem dráž, než právě jsem do Houmt Souk a okolí.

Přesvědčit se o tom můžete sami letmým porovnáním last minute nabídek…

To je zkrátka fakt daný tím, že Djerba turistům v porovnání s jinými oblastmi toho krom hotelů a nádherných pláží nemá moc, co nabídnout. Hoteliéři tak konkurují cenami a na cenách zájezdů je to znát.

Zde naleznete Nejlevnější zájezdy do Houmt Souk, Djerba.

Houmt Souk – tipy na výlety

1) Město Houmt Soukh – přístav, židovská synagoga, pevnost Borj El K’bir a sedm set metrů hluboků Artézská studna
2) Vesnice Midoun – krokodýli farma se 400 krokodýlů
3) Sahara v jižním Tunisku – možnost účastnit se fakultativního výletu pořádaného každou cestovní kanceláří

Jaké je v Tunisku právě počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/20°
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/19°
Skorojasno - počasí v Tunisku, Monastir
Skorojasno
29°/21°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Tunisko zachyceno objektivem
Dovolená Djerba Mahdia
pláž Monastir Tunisko Tunisko na pláži
Velboudi na Djerbě Yasmine Hammamet
Dovolená a Last minute zájezdy
Riadh Palms 11 490 Kč Dovolená Sousse Tunisko Sousse, All incl., Last minute, hodnocení 86 % Volné termíny > Royal Thalassa 9 630 Kč Zájezdy Monastir Tunisko Monastir, 8 dní, All inclusive, TOP nabídka Detail zájezdu > Hotel Golden Beach 8 557 Kč Dovolená Monastir Tunisko Monastir, Last minute 2020, přímo u pláže Detail zájezdu > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 23:38
Zavřít  X Zavřít toto okno