Monastir, Tunisko

Velice oblíbené letovisko ve středním Tunisku, které patří k těm nejznámějším přímořským destinacím v zemi vůbec, letovisko a město Monastir, leží na pobřeží Středozemního moře. Přesně řečeno na pobřeží u tzv. Hammametského zálivu, tedy u zálivu, ve kterém můžeme najít ty nejnavštěvovanější tuniská letoviska….jako je právě Monastir, Sousse a Hammamet.

Monastir, typické tuniské pobřežní město, má populaci 41 tisíc lidí. V původně rybářském městě, které bylo založeno společným úsilím Punů a Římanů, dnes můžeme obdivovat krásný přístav a starou medinu, čili staré a původní centrum města. Medina je plná klikatých uliček, ve kterých člověk snadno ztratí orientaci. V medině je plno restaurací, kaváren i obchůdků s tradičním tuniským zbožím.

Svoji oblíbenost jakožto hojně navštěvované letní destinace si Monastir získal nejen díky malebné medině a levným last minute zájezdům, ale především díky krásným písečným plážím. Přímo v Monastiru se můžeme vykoupat třeba na pláži Al-Qurayyah, ale vězte, že to nejlepší koupání zažijete kousek za městem.

Pláže Monastir

Kromě pláže Al-Qurayyah láka Monastir a přilehlá oblast Skanes na koupání na exoticky vypadajících, bělavě písčitých pláží. Velmi hezká, 10 kilometrů dlouhá pláž začíná kousek za městem a táhne se severozápadně kolem Hammametského zálivu v podstatě až do letoviska Sousse. Pláž je velmi široká, je pokrytá jemným pískem a má pozvolný vstup do moře. Monastir je tak letovisko vhodné jak pro rodiny s malými dětmi, tak pro nezkušené plavce.

Hotely v Monastiru

A právě v blízkosti této nádherné dlouhé pláže se bude nejpravděpodobněji nacházet i váš hotel. Ačkoliv je tato oblast správně nazývána Skanes a mnoho cestovních kanceláří tuto lokalitu u hotelů opravdu uvádí, ve své podstatě se jedná o nejvýznamnější rekreační oblast Monastiru, chcete-li o nejdůležitější periferii Monastiru. Hotely vybudované ve stylu, který vhodně kombinuje prvky severoafrického stylu s moderním designem, nikoho neurazí. Padnou do krajiny kolem pláže jako ulité. Žádná stavba tu není tak vysoká natolik, aby ručila ráz původní pobřežní krajiny.

Každý hotel disponuje svým bazénem, který je vždy sesazen do uměle zavlažovaných zahrad plných mohutných palem.

Doprava do Monastiru

Monastir má další nespornou výhodu, kterou je jeho dostupnost. Přímo u Monastiru totiž leží mezinárdní letiště. Letiště Habib Bourguiba Airport (Iata kód MIR). Letiště leží doslova uprostřed solných polí a je velice blízko pobřeží, od kterého ho dělí jen budovy terminálů, pár silnic a pár přilehlých hotelů. Transfer do hotelu v Monastiru nebo ve Skanes je velice rychlý a pohodlný. V Monastiru není výjimkou, že se už po dvou hodinách po příletu koupete v moři.

Monastir – počasí

Poloha letoviska ve středním Tunisku je zárukou slunečného a teplého počasí po celé léto, duben a květen, to jsou měsíce kdy sezóna začíná a teplota moře v Tunisku se začíná ohřívat na příjemných 21°C až 22°C. Červen, červenec, srpen a září jsou měsíce hlavní sezóny, kterou uzavírá říjen. Teplota vzduchu v letních denních maximech dosahuje i 40°C. Více informací o počasí v Monastiru.

[forecast location=“Monastir, Tunisia“ caption=“Týdenní předpověď počasí pro Monastir, Tunisko“ measurement=’C‘ todaylabel=“Počasí dnes“ datelabel=“date(‚d.m.‘)“ highlow='<span style=“color:red;“>%%high%%°</span>/<span style=“color:blue;“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]

Monastir – tipy na výlety

Nevydržíte-li dlouho na plážích, v Monastiru se nudit nebudete. Kromě toho, že můžete vyrazit do sousedních pobřežních měst Sousse (na severozápadě) a Mahdia (na jihu) nebo si udělat výlet do vnitrozemského města El Jem a zde obdivovat zručnost římských stavitelů při prohlídce místního římského kolosea, plno památek najdete přímo v Monastiru.

Tou hlavní je velký opevněný klášter Ribat s několika vysokými věžemi. Ribat byl vybudován v roce 796 a původně měl hlídat okolní moře při invazi Byzantské říše. Vedle Ribatu je velká mešita. Ale ačkoliv se mešita jmenuje Velká mešita, vedle mohutného opevněné klášteru vypadá spíše úsměvně. V Monastiru je i hrobka prvního tuniského prezidenta, který právě odsud pocházel. Na jeho počest zde bylo vybudované Mazuleum Habiba Bourguiby.

Monastir – dovolená a zájezdy

Oblíbenost zájezdů do tuniského Monastiru je veliká. Kombinace nádherných pláží, letními paprsky vyhřátého moře, památek a skvělé dostupnosti dělá divy. Mnozí si oblast tak zalíbili, že se sem každoročně vrací. Vědí totiž, že je nezklame pohodlí místních hotelů ani počasí a ani pěkné pláže. V Monastiru je hezky. Nevíte-li, kam letos vyrazit za teplem, navštívili-li jste už turecká letoviska Alanya a Bodrum nebo řecká Zakynthos a Kos, dovolená v Monastiru je tou ideální volbou. Inspirujte se aktuálním přehledem nejlevnějších leteckých zájezdů do Tuniska nebo se podívejte na nabídku Monastir Last Minute.

Jaké je v Tunisku právě počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/20°
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/19°
Skorojasno - počasí v Tunisku, Monastir
Skorojasno
29°/21°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Tunisko zachyceno objektivem
Dovolená Djerba Mahdia
pláž Monastir Tunisko Tunisko na pláži
Velboudi na Djerbě Yasmine Hammamet
Dovolená a Last minute zájezdy
Riadh Palms 11 490 Kč Dovolená Sousse Tunisko Sousse, All incl., Last minute, hodnocení 86 % Volné termíny > Royal Thalassa 9 630 Kč Zájezdy Monastir Tunisko Monastir, 8 dní, All inclusive, TOP nabídka Detail zájezdu > Hotel Golden Beach 8 557 Kč Dovolená Monastir Tunisko Monastir, Last minute 2020, přímo u pláže Detail zájezdu > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 23:38
Zavřít  X Zavřít toto okno