Počasí Djerba

Jižní poloha ostrova Djerba znamená celoročně teplé počasí. Koupací sezóna je zde výrazně delší než v jiných tuniských letoviscích (např. Sousse a Tabarka). Ačkoliv moře není dostatečně teplé po celý rok, s klidem se člověk vykoupe v listopadu, kdy má moře příjemných 23°C.

Geografické situování Djerby do jižního Tuniska rovněž znamená teplejší léto, průměrné odpolední teploty stoupají k 34°C. Dovolená na Djerbě je tedy téměř vždy doprovázena slunečným počasím a celkem vysokými teplotami.

Výhodné je vyrazit na Djerbu někdy z kraje sezóny (např. duben, květen, říjen nebo listopad), kdy jsou obecně zájezdy levnější, než v hlavní letní sezóně. Nechť je příkladem a vaší inspirací tato nabídka…

Ostrov Djerba spolu s pevninským Zarzisem je nejlevnější tuniská lokalita, alespoň to se o těchto oblastech obecně tvrdí. Zájezdy na Djerbu doporučuji hledat na serveru Dovolena nebo na Invia, kde je největší výběr aktuálních nabídek.

Podnebí a počasí na ostrově Djerba

Počasí tu určuje středomořské podnebí, které se zde v jižním Tunisku dost výrazně střetává se saharským / pouštním klimatem. Roli hraje také fakt, že Djerba je ostrov, ačkoliv je celkem přimknutý k pevnině, ovzduší tu je o něco vlhčí, než ve stejné zeměpisné šířce na pevnině. I tak je ostrov vyprahlý a suchý, v létě neprší vůbec, občasné srážky přicházejí hlavně v podzimních a zimních měsících, kdy sice neprší dlouho, za to často intenzivně.

Krajní měsíce turistické sezóny, tj. březen, duben a listopad se vyznačují teplotami do 25°C.

Teplotně velice podobný je květen a říjen, kdy rtuť teploměru odpoledne ukazuje 28°C. Co se zájezdů na Džerbu týče, oblíbený je především říjen, kdy je stále velmi teplé moře (viz. níže).

Červen, červenec, srpen a září jsou nejteplejší měsíce, teplota v červnu 31°C, v červenci 33°C, v srpnu 34°C a v září 32°C. Zdůrazňuji, že se jedná o průměry odpoledních maxim v jednotlivých měsících, neznamená to tedy, že nemůže být tepleji. Djerba je celkem často ovlivňována jihozápadním větrem Scirocco (nebo po česku široko), který sem přináší teplý saharský vzduch. V takovém období nejsou výjimečné odpolední teploty pohybující se okolo 40°C. Doporučuji proto kontrolovat předpověď počasí pro Djerbu, ze které očekávané maximální teploty vyčtete.

Srovnat jihotuniské počasí s počasím v Hammametu a s počasím v Monastiru.

Platí, že v porovnání s jakoukoliv destinací v Řecku /informace o počasí v Řecku/ a s jakoukoliv destinací v Turecku /info o počasí v Turecku/, je počasí na Djerbě jednoznačně nejteplejší.

Teplota moře Djerba

Vzhledem k poměrně vysokým letním teplotám, ale i velké délce slunečního svitu (v červenci 13 hodin) tu je moře velice teplé.

Teplota moře v hlavní sezóně kulminuje na 28°C (měsíce srpen a září).

Na druhou stranu se tu dá koupat i v dubnu a v listopadu: teplota moře duben (19°C), teplota moře listopad (23°C).

Toto i hodnoty v tabulce na konci stránky berte orientačně, vychází totiž z dlouhodobých statistik. Aktuální teplotu vody na Djerbě najdete na stránce teplota moře v Tunisku.

Předpověď počasí Djerba, Tunisko

Pokud v blízké době jedete na dovolenou do Tuniska nebo přemýšlíte o některém na last minutů (viz. nabídka last minute zájezdů do Tuniska), potom vás rozhodně bude zajímat aktuální předpověď počasí.

Uvádím automaticky aktualizovanou předpověď počasí pro Džerbu na šest dní dopředu:

[forecast location="DJE" caption="Předpověď počasí pro ostrov Djerba, Tunisko" measurement='C' todaylabel="Počasí dnes" datelabel="date('d.m.')" highlow='<span style="color:red;">%%high%%°</span>/<span style="color:blue;">%%low%%°</span>' numdays="6" iconset="Incredible" cache="true" width="100%"]

Poznámka k předpovědi počasí: červeně je teplota vzduchu přes den, modře je teplota vzduchu přes noc

Charakteristika počasí – měsíční průměry

Charakterizovat počasí na Djerbě jde nejlépe pomocí následující tabulky, která udává charakteristické teploty vzduchu, teploty moře a charakteristickou délku slunečního svitu pro jednotlivé měsíce. Jde o průměrné hodnoty, které nutně nemusí odpovídat aktuálnímu stavu počasí.

  Maximální denní teplota (°C) Minimální denní teplota (°C) Teplota moře (°C) Sluneční svit denně (v hod)
Leden 17 10 16 6,7
Únor 18 11 17 7,8
Březen 21 13 18 8,6
Duben 24 15 19 9,6
Květen 28 19 20 10,9
Červen 31 21 24 12,0
Červenec 33 24 26 12,9
Srpen 34 25 28 10,7
Září 32 24 28 9,6
Říjen 28 21 26 8,2
Listopad 23 16 23 6,8
Prosinec 18 11 18 5,9

V tabulce jsem pro názornost vyznačil měsíce hlavní (žlutě) a vedlejší (růžově) koupací sezóny.

Jaké je v Tunisku právě počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/20°
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/19°
Skorojasno - počasí v Tunisku, Monastir
Skorojasno
29°/21°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Tunisko zachyceno objektivem
Dovolená Djerba Mahdia
pláž Monastir Tunisko Tunisko na pláži
Velboudi na Djerbě Yasmine Hammamet
Dovolená a Last minute zájezdy
Riadh Palms 11 490 Kč Dovolená Sousse Tunisko Sousse, All incl., Last minute, hodnocení 86 % Volné termíny > Royal Thalassa 9 630 Kč Zájezdy Monastir Tunisko Monastir, 8 dní, All inclusive, TOP nabídka Detail zájezdu > Hotel Golden Beach 8 557 Kč Dovolená Monastir Tunisko Monastir, Last minute 2020, přímo u pláže Detail zájezdu > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 23:38
Zavřít  X Zavřít toto okno