Gammarth, Tunisko

Gammarth patří k méně známým tuniským letovisků, ovšem má rozhodně co nabídnout. Turisty láká na své dvě dlouhé písečné pláže a je atraktivní i díky své poloze a skvělé dostupnosti. Ačkoliv se o Gammarthu často mluví jako o jednom ze severotuniským letovisek, spíše než letovisko v pravém slova smyslu připomíná rekreační oblast roztahanou podél pobřeží Středozemního moře.

Gammarth leží nedaleko Tunisu, hlavního města Tuniska. Ve skutečnosti přímo sousedí s předměstskou čtvrtí La Marsa, a tak návštěvu Tunisu během své dovolené u moře nesmíte opominout. O Gammarthu se mluví jako o dlouhé pobřežní oblasti, která začíná u známé a turisty hojně navštěvované vesničky Sidi Bou Said. Ačkoliv Sidi Bou Said je na relativně vysokém útesu, hned za ním začíná první gammarthská pláž.

Pobřeží Gammarth

Pláž se stáčí na severozápad a po necelých dvou kilometrech je zakončena pobřežím skalnatějšího rázu. Pláž lemuje typicky tuniská zástavba včetně nesčetného množství apartmánů a rodinných penzionů. Sem tam narazíte na ojedinělý malý hotel s bazén. Ale ve své podstatě je to místo, buď vhodné pro individuální cestovatele nebo pro rekreaci domorodých tunisanů. Jasně řečeno, tato část Gammarthu stojí na navštívení, nicméně pojedete-li do Tuniska v rámci některého ze zájezdů pořádaných cestovní kanceláří a zvolíte dovolenou v Gammarth, zde bydlet nebudete.

Jakmile první pláž a přilehlá zástavba skončí, začíná rozsáhlý lesopark. Lesoparkem vede pobřežní silnice, ale pobřeží zde má skalnatější ráz. Sem tam jsou malé pláže, ale není to nic, v porovnání co na vás čeká o kus dál na sever. Mys Gammarth a lesopark, který se na něj rozprostírá, končí malým přístavem, za kterým se ráz pobřeží opět uklidňuje a začíná tu dlouhá písečná pláž. Právě sem, do nově postavených hotelů v Gammarthu jezdí vetšina cizinců.

Výlety do okolí

Pokud máte rádi letoviska, která nabízejí víc, než jen hotely a pláže, Gammarth je právě pro Vás. Ačkoliv Hammamet i Nabeul leží také relativně blízko Tunisu, Gammarth v tomto ohledu jednoznačně vítězí. Leží totiž kousek od Tunisu kousek severně. A právě tato oblast je výletům přímo zaslíbená.

Navštívit můžete nedaleké Karthágo vzdálené pouhých 7 kilometrů odsud, prohlédnout si jeho zříceniny a ucítit antickou atmosféru.

Doporučuji i výlet do vesničky Sidi Bou Said, která s letoviskem Gammarth přímo sousedí. Sidi Bou Said je věhlasná pro svoji modro-bílou architekturu a krásnými výhledy na moře.

Pokud byste ale také rádi v rámci některého z fakultativních výletů navštívili Saharskou poušť, Gammarth není ideálním výchozím bodem. Je od Sahary příliš daleko. V takovém případě uděláte daleko lépe, když vyrazíte na dovolenou na Djerbu.

Gammarth počasí

Detailně o počasí v letovisku Gammarth tady: Gammarth počasí. Jinak je tu teplo, hlavně v hlavní sezóně: červen, červenec, srpen a září. Ovšem jezdí se sem i v měsících květen a říjen. Teplotně je severní Tunisko podobné počasí v Řecku nebo počasí v Turecku. Teplota vzduchu v létě 36°C, zatímco teplota moře dosahuje 26°C.

[forecast location=“TUN“ caption=“Týdenní předpověď počasí pro Gammarth, Tunisko“ measurement=’C‘ todaylabel=“Počasí dnes“ datelabel=“date(‚d.m.‘)“ highlow='<span style=“color:red;“>%%high%%°</span>/<span style=“color:blue;“>%%low%%°</span>‘ numdays=“6″ iconset=“Incredible“ cache=“true“ width=“100%“]

Doprava do Gammarth

Transfer autobusem z letiště do letoviska je velmi krátký. Pojedete-li totiž právě sem, přistanete na mezinárodním Letišti v Tunisu, které je od Gammarthu vzdálené pouhých 19 kilometrů. Krátký let z ČR spolu s rychlým transferem z letiště do hotelu tak zaručí, že se stihnete ještě tentýž den vykoupat v moři.

Z ČR se do Tuniska létá pouze z Prahy, pokud jste zdaleka, sehnat levné ubytování v Praze není žádný problém, viz. ubytování Praha.

Gammarth – pláže

Gammarth každého oslní především svými plážemi. V paměti Vám utkví zejména severozápadní pláž, ta, u které jsou hotely. Pláž je velmi široká, jemně písčitá a zaskočí vás její délka. Měří totiž celkem 11 kilometrů. Hotely jsou umístěny především u její jižní části, poblíž přístavu, a tak čím dále po pláži půjdete, tím víc budete mít pro sebe soukromí.

Jemný písek láká na stavění hradů. A kombinace s břehem pozvolně se svažujícím do moře, vytváří ideální podmínky pro dovolenou i pro rodiny s těmi nejmenšími dětmi. (pozn. ať už jedete do Tuniska s dětmi nebo sami, doporučuji si přečíst základní informace a doporučení o pitném režimu a vodě v Tunisku obecně).

Gammarth – dovolená a zájezdy

Dovolená v Gammarth, to jsou dlouhé písčité pláže, blízkost komfortních hotelů a ideální výchozí místo pro výlety do širého okolí.

Pokud vás letovisko zaujalo, podívejte se na last minute zájezdy do Tuniska nebo na aktuální nabídku zájezdů od všech českých CK. Gammarth a Tunisko obecně vychází celkem levně, cenově podobné zájezdy jsou do Turecka, viz. last minute Turecko, řecké ostrovy vycházejí o něco dráž, viz. last minute Řecko, ačkoliv tam je všeobecně větší záruka kvalitního ubytování. Gammarth je oproti typickým dovolenkovým destinacím včetně řeckého ostrova Zakynthos nebo Kréta, změna, které se není nutné obávat. Užijete si to tu.

Jaké je v Tunisku právě počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/20°
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/19°
Skorojasno - počasí v Tunisku, Monastir
Skorojasno
29°/21°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Tunisko zachyceno objektivem
Dovolená Djerba Mahdia
pláž Monastir Tunisko Tunisko na pláži
Velboudi na Djerbě Yasmine Hammamet
Dovolená a Last minute zájezdy
Riadh Palms 11 490 Kč Dovolená Sousse Tunisko Sousse, All incl., Last minute, hodnocení 86 % Volné termíny > Royal Thalassa 9 630 Kč Zájezdy Monastir Tunisko Monastir, 8 dní, All inclusive, TOP nabídka Detail zájezdu > Hotel Golden Beach 8 557 Kč Dovolená Monastir Tunisko Monastir, Last minute 2020, přímo u pláže Detail zájezdu > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 23:38
Zavřít  X Zavřít toto okno