Počasí Yasmine Hammamet

Yasmine Hammamet je relativně nové letovisko, respektive celá moderní rekreační oblast vybudována u hammametského zálivu. Yasmine Hammamet nemá žádnou historii, Tunisané ho vybudovali za účelem přilákání více turistů. Volba jeho umístění vycházela z několika požadavků: hezká a široká písečná pláž, přijatelná dostupnost z tuniských letišť a slunečné počasí.

Všechny požadavky se nakonec podařilo splnit a to včetně toho počasí. Letovisko leží v oblasti středního Tuniska, kde panuje dlouhé a velmi teplé léto, které k letní dovolené v Yasmine Hammamet přímo vybízí. Přes den má vzduch i 34°C.

Kromě počasí, které do detailu rozeberu vzápětí, láká Yasmine Hammamet i na některé levné zájezdy. Obecně je oblast spíš tou dražší v Tunisku, protože tu je dost kvalitních 5* hotelů. do kterých se dají sehnat zájezdy od 13 000 Kč (třeba na tomto serveru). Pokud z luxusu trochu slevíte, dostanete se na jinou cenou úroveň. Nechť je příkladem tento zájezd…

Yasmine Hammamet: hotel Safa, all inclusive na 8 dní za 9 190 Kč

který byl v době psaní tohoto textu dostupný. Uvádím ho spíš pro názornost, šance, že bude stále dostupný, nejsou veliké. Našel jsem ho na serveru Invia.

Podnebí a počasí v Yasmine Hammamet

Počasí je tu determinováno středomořským klimatem, které má na teplotu vzduchu i míru srážkových úhrnů největší vliv jak v létě, tak v zimě. V letních měsících (přesněji řečeno počínaje měsícem duben) počasí v Yasmine Hammamet čas od času ovlivní vítr široko. Ten nemá za následek větrné počasí, ale způsobuje velká vedra, protože fouká od jihu a přináší s sebou tak horký vzduch z oblasti Sahary. Projevuje se hlavně na jihu země, na Djerbě a v letovisku Zarzis, nicméně silnější široko má vliv na celé Tunisko.

Srpen je nejteplejší měsíc, odpolední teploty se pohybují okolo 33°C, teploty vzduchu přes noc pak je o deset stupňů nižší, tedy 23°C. Pokud je počasí nárazově ovlivněno větrem scirocco, pak se odpolední teploty dostávají k hranici 40°C.

V průběhu léta neprší vůbec (červenec a srpen).

Pro květen a říjen je typická teplota cca 26°C.

Rozcestník po jiných tuniských oblastech: severní Tunisko viz. počasí v Tabarce a jižní Tunisku viz. počasí na Djerbě.

Teplota moře Yasmine Hammamet

Hlavní koupací sezóna: červen, červenec, srpen a září

Vedlejší koupací sezóna: květen a říjen

Ačkoliv se na květen sehnat zájezdy dají, nečekejte, že tu moře bude teplé, má v uvozovkách pouhých 19°C. Ani v průběhu července to ještě nejsou maximální hodnoty, ačkoliv 24°C je příjemných a dle mého názoru akorát tak, aby voda osvěžila, ale při tom nebyla moc studená.

Moře je nejteplejší v srpnu a začátkem září, kdy má teplota vody činí 26°C.

Přečtěte si o teplotě moře v Tunisku více, kde zjistíte nejen očekávané, ale také aktuální teploty vody. Srovnejte Tunisko s teplotou vody v Turecku.

Předpověď počasí Yasmine Hammamet

Aby byly informace o počasí v Yasmine Hammamet zcela kompletní, chybí ještě aktuální předpověď. Právě ta dává jasný obrázek o tom, jak tu v následujícím týdnu bude. Pro člověka, který vyráží do tohoto letoviska třeba v rámci last minute zájezdu do Tuniska, jsou předpokládané hodnoty mnohem více vypovídající než dlouhodobé průměry uvedené na konci stránky.

Teplota vyznačená červeně = teplota vzduchu přes den, Teplota vyznačená modře = teplota vzduchu v noci (nejde o teplotu moře)

[forecast location="Hammamet, Tunisia" caption="Předpověď počasí Yasmine Hammamet, Tunisko" measurement='C' todaylabel="Počasí dnes" datelabel="date('d.m.')" highlow='<span style="color:red;">%%high%%°</span>/<span style="color:blue;">%%low%%°</span>' numdays="6" iconset="Incredible" cache="true" width="100%"]

Počasí – měsíční průměry

V tabulce jsou uvedeny hodnoty charakterizující počasí v Yasmine Hammamet v průběhu celého roku. Zdůrazňuji, že se jedná o průměrné hodnoty, které nemají souvislost s aktuálním stavem počasí. Proto se řiďte rovněž podle předpovědi počasí, která je uvedená výše.

  Maximální denní teplota (°C) Minimální teplota (°C) Teplota moře (°C) Sluneční svit denně (v hod)
Leden 15 8 15 5,5
Únor 16 9 15 6,2
Březen 18 10 17 7,8
Duben 21 13 18 8,5
Květen 25 16 19 9,8
Červen 29 20 21 11,4
Červenec 32 22 24 12,7
Srpen 33 23 26 11,0
Září 29 21 27 9,6
Říjen 26 18 24 7,6
Listopad 21 14 20 6,7
Prosinec 17 10 17 5,6
Jaké je v Tunisku právě počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/20°
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/19°
Skorojasno - počasí v Tunisku, Monastir
Skorojasno
29°/21°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Tunisko zachyceno objektivem
Dovolená Djerba Mahdia
pláž Monastir Tunisko Tunisko na pláži
Velboudi na Djerbě Yasmine Hammamet
Dovolená a Last minute zájezdy
Riadh Palms 11 490 Kč Dovolená Sousse Tunisko Sousse, All incl., Last minute, hodnocení 86 % Volné termíny > Royal Thalassa 9 630 Kč Zájezdy Monastir Tunisko Monastir, 8 dní, All inclusive, TOP nabídka Detail zájezdu > Hotel Golden Beach 8 557 Kč Dovolená Monastir Tunisko Monastir, Last minute 2020, přímo u pláže Detail zájezdu > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 23:38
Zavřít  X Zavřít toto okno