Aktuálně k bezpečnostní situaci v Tunisku

Bezpečnost v Tunisku byla aktuálně citelně narušena zbabělým teroristickým útokem (26. června 2015) v jinak oblíbeném a klidném letovisku Sousse. Útok byl veden jedním/dvěma ozbrojenými útočníky, kteří stříleli v oblastech hotelů Imperial Marhaba, Bellevue a Royal Kenz. Mezi 37 obětmi, kteří podlehli palbě na pláži, v hotelových zahradách i halách byli především Britové a Němci. K útoku se přihlásil „Islámský stát“. Je k neuvěření, že se tento čin stane v období posvátného měsíce ramadán.

Bezpečnostní situace v Tunisku není aktuálně ideální. Letos, v roce 2015, je střelba v Sousse již druhým teroristickým útokem, který byl spáchán v turisticky oblíbených oblastech. Viz. teroristický čin 18. března 2015 v muzeu Bardo v Tunisu.

Na místě je proto zvýšená opatrnost! I přes včerejší útok chce většina českých turistů, kteří aktuálně tráví dovolenou u moře v Tunisku, zůstat a nechtějí/neplánují předčasný odjezd.

Stále platí doporučení Ministerstva zahraničních věcí vyhýbat se jakýmkoliv hromadným shromážděním a především cestám do vnitrozemských oblastí Tuniska. Právě do lokalit východně a jižně od pomyslné linie Ain Draham – Jendouba – Kasserine – Sidi Bouzid – Gafsa – Tozeur – Douz – Medenine – El Marsa pronikají teroristé z Alžíru a z Lybie.

Naopak v tuniských letoviscích u moře je relativní klid. Být přímými svědky podobného útoku znamená být ve špatný čas na špatném místě. I přes výše uvedené je na každém, aby svoji cestu do Tuniska důkladně zvážil a nic neponechal náhodě.

Nikdo není nucen vybírat jen ze zájezdů do Tuniska…

Jaké je v Tunisku právě počasí?
Dnes Zítra Pozítří
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/20°
Jasno - počasí v Tunisku, Monastir
Jasno
31°/19°
Skorojasno - počasí v Tunisku, Monastir
Skorojasno
29°/21°
Teplota vzduchu přes den a v noci Podrobné informace o počasí v Tunisku
Tunisko zachyceno objektivem
Dovolená Djerba Mahdia
pláž Monastir Tunisko Tunisko na pláži
Velboudi na Djerbě Yasmine Hammamet
Dovolená a Last minute zájezdy
Riadh Palms 11 490 Kč Dovolená Sousse Tunisko Sousse, All incl., Last minute, hodnocení 86 % Volné termíny > Royal Thalassa 9 630 Kč Zájezdy Monastir Tunisko Monastir, 8 dní, All inclusive, TOP nabídka Detail zájezdu > Hotel Golden Beach 8 557 Kč Dovolená Monastir Tunisko Monastir, Last minute 2020, přímo u pláže Detail zájezdu > Skrýt Poslední aktualizace
včera ve 23:38
Zavřít  X Zavřít toto okno